معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2253534
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
محققان مرکز مطالعاتی ساختمانهای خورشیدی موفق به تولید صفحات خورشیدی جدیدی شده اند که قادر خواهد بود علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز یک خانه مسکونی، میزان حرارت مورد نیاز در ساختمان ها را نیز تامین خواهد کرد.

چگونگی عملکرد صفحات گرمایی خورشیدی برای اولین بار در ساختمان جدید و در دست احداث مدرسه تجاری جان مولسون مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

این صفحات خورشیدی که با وسعت 300 متر مربع برای ساخت این ساختمان مورد استفاده قرار گرفته اند سالانه قادر به تامین انرژی روشنایی این ساختمان بوده و در طول زمستان به عنوان سیستم تولید گرما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

با استفاده از این ابداع جدید می توان اقدام به بنای ساختمانهایی کرد که قادر به تامین انرژی مورد نیاز خود بوده و علاوه بر این می توانند با افزایش میزان جریان الکتریسیته به شبکه انرژی شهری از یک مصرف کننده به یک مولد انرژی تبدیل شوند.

این تکنولوژی خلاقانه توسط مرکز مطالعاتی ساختمانهای خورشیدی ابداع شده است و در ساخت این مدرسه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ساخت این ساختمان تا تابستان آینده به اتمام رسیده و کلاسهای آن از ماه سپتامبر آغاز به کار خواهند کرد.

بر اساس گزارش زی نیوز، زمانی که این ساختمانها فعالیت خود را آغاز کنند، مردم قادر به استفاده از یک دستگاه نمایشگر مشاور انرژی در داخل سالن اصلی مدرسه خواهند بود که انرژی آن از سیستم صفحات خورشیدی جدید تامین شده و به همین دلیل می تواند تولید و استفاده از انرژی پاک را در آن واحد به افراد مختلف نشان دهد.


دسته ها : فن آوری
پنج شنبه 1387/11/3 13:22
X