معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2094371
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
محققان دانشگاه سانتیاگو با استفاده از خصوصیات خاص زجاجیه چشم افراد پس از مرگ موفق به تولید نرم افزاری شدند که می تواند زمان مرگ را بسیار دقیق تر از شیوه های رایج تعیین کرده و تحولی بزرگ در علم تحقیقات پلیسی ایجاد کند.

دانشمندان شیوه ای جدید را بر اساس بررسی بدن انسان و خصوصیات زجاجیه چشم فرد پس از مرگ برای تخمین زمان تقریبی مرگ ارائه کردند.

محققان دانشگاه سانتیا گو موفق به ساخت نرم افزاری شدند که می تواند به طور دقیق زمانی را که از مرگ فرد می گذرد را تعیین کند. اطلاعات به دست آمده از چنین سیستمی می تواند عملکرد پلیس را سرعت و دقت بیشتری ببخشد.

برای استفاده از این تکنیک، محققان تمرکز پتاسیم، اوره و هایپوکزانتین را در زجاجیه چشم فرد مورد بررسی قرار داده و مشخصات موجود در آن را به برنامه ای رایانه ای وارد کردند.

سپس این نرم افزار به منظور تخمین و محاسبه زمان دقیق وقوع مرگ بر اساس خصوصیات زجاجیه چشم فرد مورد آزمایش قرار گرفت. محققان پس از مشاهده نتایج اعلام کردند استفاده از این نرم افزار دقت تشخیص زمان وقوع مرگ را به نسبت شیوه های رایج به میزان چشمگیری افزایش داده و می تواند به عنوان ابزاری قابل دسترس و مفید در تحقیقات جنایی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، شیوه های سنتی تشخیص زمان مرگ شامل تعیین حرارت اعضای داخلی بدن فرد مرده از قبیل کلیه و یا آزمایش رنگ پوست فرد بود که فرایندی پیچیده و بسیار وقت گیر است.


دسته ها : فن آوری
چهارشنبه 1387/9/20 16:7
X