معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2251276
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
محققان با استفاده از نانو ذرات طلا موفق به توسعه سامانه انتقال داروی جدیدی شده اند که می تواند داروهای متعددی را با خود حمل و در محلهای مورد نظر منتشر کند.

محققان دانشگاه MIT سامانه تحویل دهنده دارویی را با استفاده از نانوذرات طلا توسعه داده اند که با قرار گرفتن در معرض نور مادون قرمز قادر است داروهای متعدد چسبیده به سطوح خود را در محل مورد نظر رهاسازی کنند.

به اعتقاد محققان، این تکنیک نوین می تواند در آینده نزدیک کنترل بیشتری را در مورد بیماری هایی که به طور معمول با بیش از یک دارو درمان می شوند فراهم آورد.

مزیت عمده این سامانه جدید در قابلیت کنترل از خارج و پتانسیل انتقال همزمان سه تا چهار دارو است این در حالی است که وسایل انتقال داروی موجود، قادر به رهاسازی دو دارو بوده و ساختار زمان بندی رهاسازی باید درونشان تعبیه شود و نمی توانند خارج از بدن کنترل شوند.

به گفته این تیم تحقیقاتی، زمانی که این سامانه در معرض نور مادون قرمز قرار می گیرد، با ذوب شدن نانوذرات طلا محموله دارویی چسبیده به سطوح شان آزاد می شود.

محققان موفق به ساخت دو شکل مختلف از این نانوذرات موسوم به نانوبن ها و نانوکپسول ها شده اند که به ترتیب در طول موج های 1100 و 800 نانومتر ذوب می شوند.

به گزارش واشنگتن پست، محققان تنها با کنترل طول موج مادون قرمز این سامانه نانویی می توانند زمان رهاسازی هر دارو را انتخاب نمایند.دسته ها : علمی
جمعه 1387/10/27 13:4
X