معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2251335
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

هوشنگ افروزان  اظهار داشت: امسال طی انعقاد تفاهمنامه‌ای همکاری بین موسسه تحقیقات علوم دامی و مرکز تحقیقات سرطان کشور، آزمایش‌های مختلفی روی بره موم زنبور عسل به خاطر خاصیت ضد سرطانی آن و تولید پاد‌زهر ضد سرطان معده انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه این آزمایش‌ها ابتدا روی موش‌ها انجام می‌شود،افزود: در صورت مثبت بودن نتایج تحقیقات آزمایشگاهی، از این ماده طبیعی که در گذشته کاربرد موثری در کشور نداشته است برای درمان افراد مبتلا به سرطان معده استفاده می‌شود.
پژوهشگر بخش تحقیقاتی زنبور عسل موسسه تحقیقات علوم کشور ادامه داد: کشور ما به لحاظ پوشش گیاهی بسیار غنی است اما به خاطر اینکه گیاهان موثر در پیشگیری درمان در مناطق دور از دسترس قرار دارند، زنبورهای عسل انتقال‌دهنده‌های مناسبی برای شهد این گیاهان به شمار می‌روند.
افروزان با اشاره به اینکه استفاده از این ماده طبیعی برای درمان هیچ عوارضی ندارد، خاطرنشان کرد: با تولید پادزهر سرطان معده صرفه‌جویی‌های کلانی در هزینه‌های درمانی کشور می‌شود.
وی تصریح کرد: افزایش تولیدات جنبی بره موم زنبور عسل در کنار تولیدات عسل، اشتغالزایی را نیز به همراه دارد.
پژوهشگر بخش تحقیقاتی زنبور عسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مستقر در کرج اضافه کرد: قرار گرفتن این ماده طبیعی در برنامه غذایی افراد به طرق مختلف کمک شایانی در جلوگیری از وقوع سرطان معده در بین خانواده‌ها دارد.
افروزان در پایان یادآور شد: برای این طرح 17 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است و انجام تحقیات حدود 36 ماه به طول می‌انجامد.


دسته ها : تندرستی
پنج شنبه 1387/10/26 23:52
X