مهدی کروبی با انتقاد از کسانی که حمایت سروش از وی را تحمل نکرده و اظهارات ناروایی را نسبت به این چهره دانشگاهی بیان کرده‌اند، گفت: این چه منطقی است که می گویید سروش از من حمایت نکند و به گفته آنهاعمل کند؟
به گزارش ایلنا، وی که در جمع دانشجویان و دانشگاهیان اردبیل سخن می گفت، افزود: سروش مسوول حرفهای خود است و من پاسخگوی مواضع و حرفهای او نیستم و مخالف حمایت او نیز نیستم.
وی گفت: از سروش دفاع می‌کنم، چون حامی من است ولی این دفاع به منزله این نیست که همه دیدگاه‌های او را قبول دارم و یا این که او تمامی دیدگاه‌ها و مواضع من را قبول دارد.
کروبی با اشاره تلویحی به برگزاری دو جلسه با اعضای دفتر تحکیم وحدت که خواهان انصراف و عدم حضور در صحنه انتخابات بودند، اظهار داشت: من آنها را مجاب کردم که در انتخابات از فردی غیر از من حمایت کنند ولی آنها عاقبت به این نتیجه رسیدند که حامی من باشند.
وی حمایت از حقوق شهروندی گفت: وقتی عباس عبدی را دستگیر کردند، موضع‌گیری کرده و از او دفاع کردم و او هم به شاید به همین علت از من حمایت می کند.
وی پاسخ به سوال یک دانشجو در خصوص رابطه با آمریکا گفت: آمریکا 25 سال قبل از انقلاب با کودتای 28 مرداد و 30 سال بعد از انقلاب به کشور و ملت ما ظلم کرده ولی با همین کشور هم می توانیم ضمن حفظ منافع ملی، مذاکره کنیم و امتیاز ندهیم.
کروبی ادامه داد: ادبیات دولت اوباما با دولت بوش فرق می‌کند و دیگر ما را محور شرارت و حامی تروریسم نمی‌دانند و ما باید از این فضای به وجود آمده استفاده کنیم.
وی افزود: چرا سوال رابطه با آمریکا را از من می پرسید، از آن کسی بپرسید که دو نامه بی‌جواب به آمریکاییها نوشت و عزت کشور را مخدوش کرد.
کروبی در ادامه در واکنش به سوالی در خصوص روابط مالی خود با شهرام جزایری گفت: اگر عمر نوح هم داشته باشم و در صحنه سیاست حاضر باشم، اتهام ارتباط مالی با شهرام جزایری مرا رها نخواهد کرد.
وی اظهار داشت: وقتی من پای حمایت از آزادی حسین لقمانیان، نماینده همدان ایستادم و او را آزاد کردم، عده ای موضوع پول گرفتن من از شهرام جزایری را برای تلافی از آن مساله مطرح کردند.
وی با انتقاد از مطرح کنندگان موضوع دریافت پول از شهرام جزایری گفت: به جای سوال از پول شهرام جزایری، چرا نمی‌پرسید که اوضاع کشور این چنین شده و چرا نمی‌پرسید که 300 میلیارد تومان پول گم شده در شهرداری تهران چه شد؟
وی در قسمت دیگری از سخنانش گفت: از هر کسی که از من اعلام حمایت کند، تشکر می‌کنم حتی از منتظری.
کروبی در ادامه همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان این دانشگاه در خصوص سهمیه‌بندی جنسیتی پذیرش دانشجو و پذیرش دانشجو با سهمیه‌های مختلف گفت: من این رویه را نمی پسندم، حتی اگر دخترها بیشتر از پسرها پذیرفته شوند. البته بهتر است که پسرها بیشتر درس بخوانند و آنها بیشتر از دخترها قبول شوند.
وی گفت: من به جز اختصاص سهمیه پذیرش دانشگاهی برای فرزندان شاهد که آن هم با تایید و نظر حضرت امام (ره) انجام شد، نقشی در تصویب سایر سهمیه‌ها نداشتم و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز همواره مخالفت خود را با ایجاد سهمیه‌های مختلف برای پذیرش دانشگاهی اعلام کرده ام.

دسته ها : انتخابات دهم
پنج شنبه 1388/2/31 11:20
X