معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
محققان دانشگاه گرانادا و موسسه کاتالان در اسپانیا با انجام تحقیقاتی گسترده موفق به کشف قسمتی از روغن زیتون شدند که نقش ضد سرطانی در بدن ایفا کند.

مطالعات جدید نشان می دهد که ترکیبات فتوشیمیایی موجود در روغن زیتون خالص ( لیگنان و سکویریدوئید) می تواند به عنوان ماده ای ضد سرطان مورد استفاده قرار گیرد.

روغن زیتون خالص محصول عملیات روغن گیری از این میوه مفید بدون استفاده از حرارت و یا مواد شیمیایی است. این روغن دارای مواد فتو شیمیایی است که غالبا پس از فرایند پالایش از بین می رود. محققان با جداسازی این روغن به بخشهای کوچک و مختلف و آزمایش آن بر روی سلولهای سرطانی در آزمایشگاه دریافتند که قسمتهایی که دارای ماده فتوشیمیایی پلی فنول است به شکلی موثر از فعالیت ژن عامل سرطان HER2 جلوگیری می کند.

با وجود اینکه مطالعات اخیر دیدگاهی جدید را مبنی بر استفاده از روغن زیتون هایی غنی از پلی فنولها به منظور جلوگیری از بروز سرطان های دارنده ژن HER2  ارائه می کنند، محققان بر این باورند که استفاده از این مواد در درمانهای انسانی نیازمند احتیاط و مطالعه بیشتری خواهد بود.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، تکمیل این تحقیقات می تواند در آینده شیوه ای موثر در مبارزه با ژن عامل HER2 را فراهم آورده و مواد فتو شیمیایی ذکر شده موجود در روغن خالص زیتون می توانند در تولید داروهای ضد سرطان مورد استفاده قرار گیرند


دسته ها : تندرستی
شنبه 1387/10/21 0:52
X