دکتر رضایی گفت: نبود مدیرت صحیح در کشور باعث می شود که اگر به جای 340 میلیارد دلار درآمد نفتی طی چهار سال، 600 میلیارد دلار هم درآمد داشته باشیم، باز هم چیزی بر سر سفره ملت نمی آید و چیزی را احساس نمی کنند. 

به گزارش خبرنگار ایفنا نیوز، دکتر رضایی در دیدار خانواده شهداء، جانبازان و اقشار گوناگون مردم اراک در مسجد "سیدها" ی این شهر، با بیان اینکه توسل به ائمه اطهار(ع) موجب سربلندی در طول هشت سال دفاع مقدس شد، اظهار داشت: یا زهرا(س)، یا زهرا(س)، یا زهرا(س) و یا حسین(ع) رمزهایی بودند که با آنها هزاران کیلومتر از سرزمین هایایران اسلامی آزاد شد و با توسل به ائمه اطهار(ع) ‌بود که جوانان جانشان را کف دست گرفتند و راهی جبهه ها شدند و برای ملتشان افتخار آفریدند. 

وی افزود: امروز نیز خطر فقر و بیکاری و عقب ماندگی کمتر از استکبار نیست و باید آنها را با همین رمز یا زهرا(س)‌ از کشور بیرون کنیم. 

دکتر رضایی تصریح کرد: چرا جوانان ما عیرغم روح بلندی که دارند و حقی که برای برخورداری از یک زندگی خوب دارند، از زندگی سالم و نعمتها بی بهره اند؟ و چرا نباید رابطه میان مردم در کوچه و بازار پر از صفا و صمیمیت باشد؟ 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ضروری خواندن حرکت برای حل مشکلات و معضلات جوانان کشور، گفت: چرا نباید در جهت بیرون کردن فقر و بیکاری و عقب ماندگی، ریشه‌کن کردن مواد مخدر و یا چاره اندیشی برای حوادث مرگبار جاده ای کشور حرکت کنیم؟ 

وی افزود: چرا در چهره مردم نشاط و شادی نیست و آیا حل مشکل زندگی مردم کمتر از انقلاب و فتح خرمشهر است؟ 

دکتر رضایی به کم تحرکی جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: چرا نمی توانیم از جوانان در حل مشکلات کشور کمک بگیریم در حالی‌که همین جوانان انقلاب را به پیروزی رساندند و هشت سال دفاع مقدس را به سرانجام پرافتخاری برای ایران و اسلام رساندند. 

کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرایط امروز کشور را نیازمند یک حرکت جهادی همراه با رمز یا زهرا(س) دانست و افزود: باید جوانان رابه صحنه بیاوریم و این کار باید به دست خود مردم و با همت و دلگرمی آنان صورت بگیرد و با بخشنامه ممکن نیست. 

دکتر رضایی استان مرکزی را از جمله استانهای صنعتی کشور عنوان کرد و گفت: چرا باید با وجود صنعتی بودن این استان، شاهد بیکاری جوانان باشیم؟

وی به مشکل ایجاد شده در پروژه یکی از سدهای استان مرکزی اشاره کرد و ادامه داد: سدی که با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری شروع شده و ایشان دستور رسیدگی به روند احداث آن را داده است، دچار مشکل می شود؛ به گونه ای که وزارت نیرو حقوق کارگران را نمی دهد. 

دکتر رضایی با طرح این سوال که آیا دولتمردان دزدی می کنند و به فکر مردم نیستند، تصریح کرد: همه مسئولان کشور دلسوزند اما ضعف مدیریت انکارشدنی نیست و همین ضعف مدیریت در بخشهایی از کشور اوضاعی را به وجود آورده که ممکن است کسی به اشتباه فکر کند منابع مالی دولت حیف و میل می شود. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث مدیریت کشور را جدا از "مدیران" دانست و گفت: ممکن است مدیران زیادی بیایند و بروند ولی در مدیریت کشور تغییری ایجاد نشود. 

فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس افزود: ما به مدیرانی همچون باکری ها، همت ها و دقایقی ها نیاز داریم که با دست خالی دشمن تا بن‌دندان مسلح را به زانو درآوردند. 

وی اظهار داشت: ما مدیریتی می خواهیم که بدون منابع ارزی ناشی از صادرانت نفت و گاز هم بتواند از هر نقطه از خاک این کشور و از دل کویر، طلا بسازد.

دسته ها : انتخابات دهم
يکشنبه 1388/2/27 16:58
X