صادق زیبا کلام در گفت‌وگو با سایت ضدانقلاب رادیو زمانه گفت: موسوی جدی‌ترین رقیب برای احمدی نژاد است؛ به نظر من شانس آقای کروبی خیلی زیاد نیست. شانس آقای محسن رضایی از آقای کروبی هم کمتر است. شانس آقای موسوی بد نیست اما در نظرسنجی‌هایی که تا امروز صورت گرفته، حتی نظرسنجی‌هایی که متعلق به اصلاح طلبان است، هنوز فاصله بین آقای موسوی و آقای احمدی نژاد (به نفع احمدی نژاد) خیلی زیاد است.
این حامی سرسخت نامزد اصلاح طلبان، درباره وضعیت اردوگاه متبوع خود (اصلاح طلبان) گفت: یک بحث خیلی عمیق و جدی از اواسط سال گذشته در میان اصلاح طلبان وجود داشت که بهتر است دور همدیگر جمع شوند و تنها یک چهره را به عنوان نامزد اصلاح طلبان در مقابل آقای احمدی نژاد قرار بدهند. اما به دلایلی که خیلی پیچیده است، متأسفانه این مسأله اتفاق نیفتاد و در نتیجه هم آقای کروبی آمدند و هم آقای میرحسین موسوی و هم آقای خاتمی. که وقتی آقای خاتمی دیدند آمدن آقای میرحسین موسوی جدی است و به علاوه اشکالات و اختلافاتی که میان اطرافیانشان و اطرافیان آقای خاتمی به وجود آمد، ترجیح دادند اصلا وارد انتخابات نشوند. احتمال این که ظرف چند هفته آینده یعنی تا 22 خرداد، آقای کروبی به نفع آقای میرحسین موسوی کنار برود، خیلی کم است. بنابراین عملاً با دو نامزد اصلاح طلب روبه رو خواهیم بود. که البته این خیلی چیز جالبی نیست. برای این که اصلاح طلبان باید در برابر افکار عمومی و مردم حداقل توافق را بین خودشان می داشتند. اما به دلایل زیادی این توافق به وجود نیامد که اصلاح طلبان فقط یک نامزد داشته باشند. بنابراین تأثیر منفی روی رأی اصلاح طلبان خواهد گذاشت.
وی در این گفت وگو خواستار به صحنه آوردن آرای مأیوسی شد که پیش از این به اصلاح طلبان رأی می دادند و الان معتقدند "آنها چند سال پیش چه کاری انجام دادند که الان بخواهند انجام دهند. "

دسته ها : انتخابات دهم
چهارشنبه 1388/2/23 23:8
X