معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3575929
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
بسته به نوع لپ تاپ ها در صورت داشتن شارژ کامل، لپ تاپ شما حدود 2/5 ساعت با باتری کار خواهد کرد.
در صورتی که شما نیز لپ تاپ دارید، احتمالاً تاکنون شرایطی را تجربه کرده اید که امکان اتصال لپ تاپ به برق را نداشته و مجبورید از باتری لپ تاپ خود استفاده کنید. بسته به نوع لپ تاپ ها در صورت داشتن شارژ کامل، لپ تاپ شما حدود 2/5 ساعت با باتری کار خواهد کرد.اما نکاتی بسیار ساده هستند که با رعایت آنها به شکل قابل توجهی کارایی باتری لپ تاپ شما افزایش پیدا خواهد کرد و در لحظات بحرانی به کمک شما خواهند آمد در این ترفند قصد داریم به معرفی پنج نکته برای حداکثر استفاده از باتری لپ تاپ بپردازیم.
1- نور LCD را کاهش دهید:
امروزه 99 درصد لپ تاپ هایی که در بازار عرضه می شوند، این قابلیت را دارند که نور LCD یا نمایشگر آنها را تنظیم کنید. بهتر است زمانی که از باتری استفاده می کنید، روشنایی LCD خود را روی کمترین حد ممکن قرار دهید. برخی مدل ها قابلیت کاهش میزان فعالیت CPU و بهره برداری از منبع تغذیه به شکل بهینه را دارا هستند. اینگونه قابلیت های جانبی لپ تاپ تان را حین استفاده از باتری فراموش نکنید.
2- سخت افزارهای اضافی را جدا کنید:ماوس های USB، برخی انواع Cool Disk ها و... را فراموش نکنید چون اینها نیز به منبع تغذیه نیاز دارند و از باتری شما استفاده خواهند کرد.
3- حافظه رم بیشتری به لپ تاپ خود اضافه کنید:
هر چه حافظه رم شما بیشتر باشد پروسه هایی که در حافظه مجازی یا Virtual Memory سیستم تان بارگذاری می شود، کمتر خواهد بود. از آنجایی که حافظه مجازی و پروسه های موجود در آن هارددیسک را درگیر می کنند، باعث استفاده بیشتری از باتری شما می شوند در حالی که داشتن رم بیشتر اصلاً سبب استفاده انرژی بیشتر نخواهد شد.
از طرفی وقتی بخواهید برنامه هایی سنگین که نیاز به حجم بالایی از Virtual Memory دارند، اجرا کنید داشتن مقدار بیشتری از حافظه رم می تواند به شما کمک بزرگی برساند و میزان مصرف انرژی را کاهش دهد.
4- سیستم را Hibernate کنید نه Standby :
قرار دادن لپ تاپ در وضعیت Standby در فاصله های زمانی که به آن نیازی نیست آن هم حین استفاده از باتری می تواند سبب کاهش مصرف انرژی شود و از طرفی وقتی به آن نیاز شد بلافاصله کارتان را از سر بگیرید اما وضعیت Hibernate تقریباً سیستم را خاموش نگه می دارد و در زمان نیاز به آن به همان سرعت حالت Standby فعالش می کند.
5- به کاهش دمای لپ تاپ کمک کنید:
هر چه دمای لپ تاپ شما کاهش یابد، عملکرد بهتری خواهد داشت و هر چه عملکردش سریع تر و بهتر باشد، کارایی باتری اش بیشتر خواهد شد لذا همواره شبکه های ورودی و خروجی هوای لپ تاپ تان را تمیز کنید و لپ تاپ را در وضعیتی قرار دهید که هوا به شکل مناسبی در آن جریان پیدا کند. __________________

دسته ها : فن آوری
شنبه 1387/10/21 12:55
X