معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3670858
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
لینوس توروالدز(Linus Torvalds) که توسعه‌دهنده اصلی هسته مرکزی لینوکس محسوب می‌شود، عرضه رسمی سیستم‌عامل Linux 2.6.28 را اعلام کرد.


لینوس توروالدز(Linus Torvalds) که توسعه‌دهنده اصلی هسته مرکزی لینوکس محسوب می‌شود، عرضه رسمی سیستم‌عامل Linux 2.6.28 را اعلام کرد.

در نسخه جدید این سیستم‌عامل تغییرات قابل‌توجهی لحاظ شده است بر اساس آن، هسته مرکزی لینوکس در موقعیت ویژه‌ای برای توسعه و پیشرفت در سال‌ آتی قرار می‌گیرد.

این نسخه جدید تنها چند ماه پس از عرضه نسخه 2.6.27 وارد بازار شده است. نسخه 2.6.27 در ماه اکتبر وارد بازار شده بود.

توروالدز در پست الکترونیکی مروبط به توسعه هسته مرکزی لینوکس نوشت: «مهم نیست که این نرم‌افزار چه روزی وارد بازار شده و یا شما به هنگام عرضه این محصول در حال جشن تعطیلات کریسمس هستید، زیرا اگر شما در منزل خود به‌سر می‌برید و در این شرایط، دوستی ندارید و از تعطیلات خود لذت نمی‌برید، من یک ابزار شادی‌آفرین را برای شما به ارمغان می‌آورم. شما هم‌اکنون می‌توانید Linux-2.6.28 را از اینترنت بارگذاری کرده و آن را تکمیل کنید».

او خاطرنشان کرد: «در حقیقت، حتی اگر شما در این تعطیلات دوستان یا خانواده خود را در کنارتان دارید، می‌توانید هنگام شب که آنها در خواب هستند، آنها را تنها بگذارید و برای آنها یک کامپیوتر به‌روز شده باورنکردنی را به ارمغان ببرید. زمانی که آنها صبح فردا از خواب بیدار شوند، به آنها بگویید که چگونه کامپیوتر آنها با سیستم‌عامل جدید می‌تواند برای همه مفید و کارآمد باشد».

از جمله موارد قابل‌ملاحظه‌ای که به این نسخه از سیستم‌عامل لینوکس افزوده شده، بخش Graphics Execution Manager(GEM) است.

این بخش در اصل بخش مدیریت حافظه پردازنده گرافیکی محسوب می‌شود که پیش‌تر توسط کیث پاکارد(Keith Packard) و اریک آنهولت(Eric Anholt) در شرکت اینتل توسعه یافته بود.


دسته ها : فن آوری
يکشنبه 1387/10/15 22:47
X