معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2305414
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

به گزارش وال‌استریت، طرح طراحی این هواپیماهای جنگده 300 میلیارد دلار ارزش داشت و هکرها توانستند با هک کردن رایانه‌های پنتاگون اطلاعات مربوط به این طرح را سرقت کنند.
فایل‌های سرقت شده از این مرکز مربوط به هواپیمای جندگنده Joint Strike Fighter و سیستم‌های الکترونیکی می‌شود و بر این اساس، این اطلاعات هم‌اکنون می‌تواند برای ساخت سیستم جدید ضد این جنگده مورد استفاده قرار گیرد.
با این وجود، گفته می‌شود که حساس‌ترین و مهم‌ترین اطلاعات موجود در این مرکز سرقت نشده است. این اطلاعات در رایانه‌هایی ذخیره شده بود که به اینترنت اتصال ندارند.
انتشار این گزارش سوال‌های بیشماری را مطرح کرده که بیشتر آن‌ها بی‌پاسخ باقی مانده‌اند. برای مثال، در این گزارش اعلام نشده است که هکرها چگونه چندین ترابایت از اطلاعات پیش از آنکه شناخته شوند، سرقت کرده‌اند. بارگذاری یک ترابایت اطلاعات از طریق سریع‌ترین شبکه‌های موجود نظیر DSL یا مودم‌های کابلی چندین هفته طول می‌کشد.
این گزارش اعلام کرده که ممکن است چین در پشت ماجرای این سرقت بزرگ قرار گرفته باشد و این در حالی است که ماموران پیگری این پرونده بر این باورند که این سرقت اطلاعات از داخل کشور چین پیگری شده است.دسته ها : فن آوری
شنبه 1388/2/5 16:46
X