معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2307027
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
مسواکی که برق می‌اندازد(مسواک برقی)
کاربرد این مسواک برای بعضی افراد توصیه می‌شود؛ مانند بیمارانی که در بستر به سر می‌برند و افرادی که به بیماری پارکینسون مبتلا هستند.
گاهی هم پدر و مادرها برای اینکه کودکشان را به مسواک زدن تشویق کنند، برای آنها مسواک برقی می‌خرند.
مسواک برقی با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود است. در واقع هر چقدر که حرکت الیاف مسواک در جهات مختلف بیشتر باشد، قیمتش هم بالاتر می‌رود.
بعضی مسواک‌های برقی با برق شارژ می‌شوند و برخی هم با باتری کار می‌کنند. با وجود همه این موارد، بعضی دندانپزشکان عقیده دارند که این مسواک یک کالای فانتزی است و در بهتر تمیز کردن دندان‌ها نقشی ندارد. اما بعضی دیگر خلاف این عقیده را دارند.
 
مسواک با الیاف متحرک
یکــی از جــدیدتــرین مدل‌های مسواک - که به تازگی وارد بازار شده - مسواکی استکه بعضی از الیاف آن متحرک هستند.
این مسواک با استفاده از باتری کار می‌کند و ضمن مسواک زدن بعضی از الیاف آن به طور خودکار به عقب و جلو حرکت می‌کنند تا باقیمانده غذا از لابه‌لای دندان‌های شما بهتر پاک شود.
 
 
مسواک با ماساژور لثه
این مسواک یکی از مدل‌های جدید است. در دو طرف سر مسواک زائده‌های بلندی وجود دارد که هنگام مسواک زدن و وقتی که مسواک را به جلو و عقب روی دندان‌تان حرکت می‌دهید، لثه‌ها را ماساژ می‌دهد.
به هر حال، محصول جدیدی است با یک ابتکار خلاقانه. علاوه بر این، مسواک‌های دیگری هم در بازار موجودند که در انتهای دسته آنها یک زائده نوک‌تیز وجود دارد؛ در واقع این زائده ابزاری برای ماساژ لثه است که عده‌ای به اشتباه از آن به‌عنوان خلال دندان استفاده می‌کنند؛ البته اشکالی هم ندارد.
مسواک با الیاف متقاطع
همان مسواکی است که با نام کراس اکشن می‌شناسیم و در بدو ورودش کلی طرفدار پیدا کرده بود.الیاف زاویه‌دار این مسواک به تمیزی بهتر دندان‌ها کمک می‌کنند اما نه خیلی زیاد. یعنی اگر درست مسواک بزنیم، مسواک‌های معمولی و کلاسیک از لحاظ کارایی با این مسواک‌ها تفاوتی ندارند.
 
مسواک با تمیزکننده زبان
بعضی افراد زبانشان به اصطلاح بار اضافی دارد و سنگین است. بار زبان ممکن استبر اثر خوردن بعضی از غذاها یا مشکلات صفرایی ایجاد شود. برای این قبیل افراد، مسواکی در بازار هست که در قسمت پشتی سر آن یک سطح پلاستیکی شیاردار وجود دارد که با کشیدن آن روی زبان، باقیمانده غذا در بین پرزهای چشایی و بار اضافی زبان از بین می‌رود.
 
مسواک عروسکی
مسواک‌های عروسکی همه نرم هستند اما اگر می‌خواهید برای یک کودک مسواک بخرید، باید مسواک را بر اساس سن او انتخاب کنید.معمولا روی جلد مسواک نوشته شده که به چه گروه سنی‌ای تعلق دارد.  برای مثال 5 - 2 سال، 10 - 3 سال، 8 – 6 سال و... مسواک‌هایی که برای کودکان بزرگ‌تر ساخته می‌شوند، الیافی در جهات مختلف دارند تا دندان‌ها به بهترین نحو تمیز شوند. به‌علاوه طراحان برای کودکانی که دندان‌های شیری آنها افتاده هم فکری کرده‌اند و مسواک این گروه سنی طوری طراحی شده تا هنگام مسواک زدن لثه‌ها اذیت نشوند.
 
مسواک انگشتی
این مسواک مانند کیسه داخل انگشت می‌رود و بیشتر برای کودکانی استفاده می‌شود که هنوز خودشان قادر به مسواک زدن نیستند و تازه اولین دندان‌های شیری‌شان را صاحب شده‌اند.

دسته ها : تندرستی
شنبه 1388/2/5 17:38
X