معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2301142
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
مریم آزادی - مجری این طرح با اشاره به حملات کرمهای اینترنتی در تشریح مشکلات ایجاد شده در شبکه گفت: حملات کرم های اینترنتی به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدات امنیتی در اینترنت، بسیار مورد توجه است این کرم ها میزبان های آسیب پذیر موجود در شبکه را مورد بهره کشی قرار داده و فعالیت آنها را مختل می کنند علاوه بر این بار ترافیکی زیادی به بستر ارتباطی تحمیل کرده و باعث اختلال در ارتباط میان میزبانهای مصون نیز می شوند از این رو پرداختن به این حملات و مقابله با آنها جایگاه ویژه ای در میان کارشناسان امنیت شبکه دارد.

پژوهشگر دانشگاه تربیت مدرس در خصوص اهداف طرح تحقیقاتی خود افزود: در این پژوهش به بررسی کرمهای اینترنتی با گرایش انتشار سریع و روشهای تشخیص و مقابله با آنها پرداخته شد سپس یک روش تشخیص دقیق برای یک کرم اینترنتی جدید ارائه شد.

وی اظهار داشت: در این روش از یک ظرف عسل، برای تشخیص و به دام اندازی کرم اینترنتی استفاده می شود و به منظور سرعت دهی به تشخیص و مقابله با کرم در شبکه های سازمانی مختلف، پیشنهاد همکاری میان ظروف عسل مطرح و مدلی برای این همکاری ارائه شده است.

آزادی در پایان به پیاده سازی مدل طراحی شده در شبیه ساز SN2 اشاره کرد و گفت: تحقیق صحت توانایی به کمک پیاده سازی یک ظرف عسل در یک شبکه آزمایشی و فعال کردن یک کرم اینترنتی در آن شبکه صورت پذیرفت. جهت نمایش تأثیر همکاری میان ظروف عسل و به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با کرم میان شبکه های مختلف، مدل پیشنهادی در شبیه سازSN2 پیاده سازی شد
.
دسته ها : فن آوری
شنبه 1388/2/5 12:36
X