معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2305367
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
یک متخصص تغذیه گفت: خوردن گیلاس باعث آرامش اعصاب می‌شود ، ولی نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.


برلیانت بزرگمهر افزود: گیلاس جزء میوه‌های کم کالری به حساب می‌آید که حدود 48درصد کالری در بدن تولید می‌کند.
وی گفت: گیلاس حاوی ویتامین C است که در حفظ سلامت پوست، افزایش قدرت ایمنی، تشکیل بافت پیوندی و سلامت اعصاب
بسیار در بدن مؤثر است.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: گیلاس سرشار از پتاسیم است که برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است. یکی از اشکالاتی که در کشور ما وجود دارد این است که مردم در جامعه امروزی سدیم به مقدار زیاد مصرف می‌کنند در حالی که هر چقدر نسبت میزان مصرف سدیم به پتاسیم کمتر ‌باشد به سلامت قلب و عروق کمک می‌شود. در کشور ما چون نمک زیاد استفاده می‌شود، میزان مصرف سدیم بالاست بنابراین هر چقدر مصرف پتاسیم بالاتر باشد برای سلامت بدن مفیدتر است.
بزرگمهر گفت: گیلاس حاوی منیزیم است. خاصیت گیلاس و سایر میوه‌های تازه این است که حاوی مقدار زیادی آب است که موجب حفظ سلامت بدن می‌شود. تمام واکنش‌هایی که در بدن صورت می‌گیرد در حضور آب است. آب برای حفظ سلامت پوست بسیار مفید است. و از بروز یبوست پیشگیری می‌کند، حتی یبوست را درمان می‌کند.
مسئول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران افزود: اگر افراد نتوانند آب بنوشند می‌توانند از موادی که دارای آب زیاد هستند، مثل میوه‌ها و سبزی‌ها به مقدار زیاد استفاده کنند که از این طریق آب به بدنشان می‌رسد.
بزرگمهر اضافه کرد: گیلاس و میوه‌‌ها سرشار از فیبر هستند. فیبر برای حفظ سلامت و پیشگیری از سرطان موثر است. همچنین در حفظ سلامت قلب و عروق و تعادل گردش خون بسیار مؤثر است و از یبوست پیشگیری می‌کند.
وی گفت: خوردن گیلاس قبل از غذا شخص را سیر می‌کند و جلوی اشتها را می‌گیرد و در عین حال شخص را چاق نمی‌کند.

دسته ها : تندرستی
پنج شنبه 1388/2/3 8:38
X