معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2311036
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
شرکت آمریکایی موتورولا در پروژه‌های نظامی و ساخت سلاح رژیم صهیونیستی مشارکت دارد.
شرکت موتورولا (Motorola) ادعا می کند که یک شرکت سهامی سالم است، اما آنها هیچ توضیحی برای حمایتشان از نژادپرستی در سرزمین های فلسطین اشغالی ندارد.

تحقیقات نشان می دهد که "موتورولا " و شعبه کاملا وابسته به آن در اسرائیل، مستقیما از نقض حقوق بشر و اشغال سرزمین فلسطین حمایت می کنند. بر این مبنا، برخی تولیدات این شرکت صهیونیستی که مستقیما در راستای حمایت از تجهیزات نظامی اسرائیل کاربرد دارند بدین شرحند:

1. تولید فیوز 980 برای پرتاب در ارتفاعات پایین برای تعدادی از بمب های انفجاری MK. گفتنی است در30 جولای سال 2006 در طول جنگ ر‍یم صهیونیستی با لبنان، نیروی هوایی اسرائیل یک بمب انفجار سنگین MK بر روی یک ساختمان مسکونی در قانا پرتاب کرد که حداقل 28 غیرنظامی کودک را که در زیرزمین ساختمان پناه گرفته بودند، از بین برد.

2. توسعه و تجهیز ارتش اسراییل با سیستم ارتباطی تلفن های همراه امن (Mountain Rose)، که یک سیستم ارتباطی اختصاصی در فلسطین اشغالی است.

3. تجهیز اسراییل به سیستم نظارتی گسترده (WAAS)، برای تحت نظر گرفتن و حفاظت از دیوار غیر قانونی که در کرانه باختری فلسطین بنا کرده است. تهیه WAAS از سوی موتورولا در تناقض با رأی دیوان دادگسترى بین المللى می باشد.

4. تهیه تجهیزات راداریابی و دوربین های حرارتی برای 47 شهرک غیرقانونی اسراییلی در اراضی فلسطین. در حالی که طبق ماده49 کنوانسیون چهارم ژنو، انتقال مردم غیر نظامی به سرزمین های اشغالی برای نیروی اشغالگر یک جنایت جنگی به شمار می رود.

همچنین، چندی پیش درخواستی از سوی100 گروه طرفدار جامعه مدنی فلسطین مبنی بر استفاده از تاکتیک تحریمی، نظیر کاهش سرمایه و تحریم علیه کشورها و شرکت های حامی اشغال فلسطین مطرح شد

دسته ها : فن آوری
چهارشنبه 1388/2/2 16:16
X