معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2317737
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
پژوهشگران دانشگاه کنتاکى در لگزینگتون امریکا اعلام کردند تاثیر سریع پیامدهاى منفى حاصل از استنشاق ذرات دود سیگار ، دود روغنهاى ویژه سرخ کردن مواد غذایى و دود حاصل از سوختن چوب بر عملکرد قلب و عروق ، در فاصله کمتر از ده دقیقه ، دانشمندان را متعجب کرده است.

به گفته دانشمندان شناسایى پیامدهاى منفى استنشاق دود در این حجم کم نشان مى دهد خطرات بهداشتى ناشى از استعمال سیگار و آلودگى هوا و دیگر ذرات الاینده در محیط اطراف ، تا چه اندازه دست کم گرفته مى شود.

نتایج بررسی ها ثابت کرده است قرار گرفتن در معرض دود به ویژه در مردان ، ضمن تغییر الگوى تنفس ، نوسان فشار خون را در شریان هاى محیطى افزایش مى دهد و کنترل ضربان قلب نیز بیشتر در اختیار سیستم عصبى احساسى قرار مى گیرد. به گفته دانشمندان فعال شدن این سیستم عصبى به مدت طولانى ، عوارض نامطلوبى به دنبال خواهد داشت.

دانشمندان در این تحقیقات ، 21 زن و 19 مرد سالم و غیرسیگارى را در قالب آزمایش‌هاى جداگانه ، در معرض حجم اندکى از دود سیگار ، دود چوب یا دود روغن هاى خوراکى قرار دادند و واکنشهاى قلبى و عروقى و تنفسى انان را اندازه گیرى کردند. میانگین سنى این افراد تحت مطالعه ، حدود 35 سال اعلام شده است.


دسته ها : تندرستی
سه شنبه 1388/2/1 14:32
X