معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2301110
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

شرکت تحقیقاتی NPD بر پایه مطالعات جدید خود اعلام کرد، تقریبا تمامی نت‌بوک‌هایی که در فوریه 2009 فروخته شدند به سیستم‌عامل ویندوز مجهز بودند و لینوکس بین آن‌ها جایی نداشت.


به گزارش پی‌سی‌ورلد، طی نیمه نخست سال 2008 میلادی تنها 10 درصد نت‌بوک‌هایی که در جهان فروخته می‌شدند به سیستم‌عامل مایکروسافت مجهز بودند و آمارهای جدید نشان می‌دهد که مایکروسافت در این زمینه به یک پیروزی واقعی دست پیدا کرده است.
"براندون لی‌بلانک " از محققان مرکز NPD در این خصوص توضیح داد: «کاربران این روزها ترجیح می‌دهند که نت‌بوک خود را با سیستم‌عامل ویندوز خریداری کنند و در مقابل، افرادی که این محصولات را با لینوکس تهیه می‌کنند، معمولا ترجیح می‌دهند که سیستم‌عامل خود را به ویندوز تغییر دهند».
دو شرکت MSI و Canonical که به‌ترتیب در زمینه تولید نت‌بوک و ترویج سیستم‌عامل Ubuntu Linux فعالیت دارند، اعلام کردند که فروش نت‌بوک‌ها با ویندوز نسبت به لینوکس 4 برابر بیشتر بوده است.
لی‌بلانک همچنین توضیح داد که کاربران به دلیل سادگی در استفاده از ابزارها و نرم‌افزارها ویندوز را انتخاب می‌کنند و معتقدند که این سیستم‌عامل برای آن‌ها کارایی بیشتری دارد.دسته ها : فن آوری
چهارشنبه 1388/1/26 8:29
X