معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2319821
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
کارشناس مسئول تغذیه مرکز بهداشت قم از ‌بی‌توجهی به مشکلات تغذیه در بین اقشار مختلف مردم انتقاد کرد.


علی‌اکبر حق‌ویسی با اشاره به اهمیت بهداشت و تغذیه در جامعه گفت: بهداشت موضوع مهمی است که باید تمام افراد جامعه به آن توجه کنند تا کمتر با بروز بیماری‌های مختلف مواجه شویم.
وی افزود: رعایت نکات بهداشتی در افراد نیاز به آموزش دارد و مرکز بهداشت نیز در این زمینه برنامه‌های بسیاری را در حال اجرا دارد تا به وظیفه خود در این راستا جامه عمل بپوشاند.
حق ویسی با گرامیداشت هفته سلامت، به برنامه‌های مرکز بهداشت در این هفته اشاره کرد و اظهار داشت: هر روز از هفته سلامت با عنوانی نام‌گذاری شده و شعار جهانی مرکز بهداشت سلامت، حوادث و بلایا است.
کارشناس مسئول تغذیه مرکز بهداشت قم اضافه کرد: توجه به بهداشت محیط در بلایا و حوادث، بهداشت روان و تغذیه در بلایا از مهم‌ترین اهداف ما در هفته سلامت امسال است.
وی خاطرنشان کرد: مشکلات تغذیه در جامعه بسیار مهم است و تغذیه، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و سرطان ارتباط نزدیکی با هم دارند.
حق‌ویسی اظهار داشت: با توجه به این که بیشتر فعالیت‌های منزل بر دوش بانوان است و آنها وظیفه طبخ غذا، مراقبت از کودکان و بهداشت منزل را بر عهده دارند، باید کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف برای آنها برگزار شود.
وی اضافه کرد: در هفته سلامت برای بانوان کلاس‌های آموزشی مختلف با هدف کاهش بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی برگزار شده و برگزاری این برنامه‌ها ادامه خواهد یافت.
کارشناس مسئول تغذیه مرکز بهداشت استان قم تصریح کرد: آموزش بهداشت فردی در مدارس استان قم در مقاطع مختلف تحصیلی نیز از برنامه‌های ما در هفته سلامت به شمار می‌رود

دسته ها : تندرستی
سه شنبه 1388/1/25 22:31
X