معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2301129
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
به گزارش شبکه تلویزیونی اسکای نیوز اعلام کرد، دکتر تاد ساکتور و همکارانش در مرکز تحقیقات عصبى در شهر بروکلین در ایالت نیویورک با تزریق ملکولى ساده بنام "زیپ " به نقاط خاص در مغز موش‌ها، توانستند حافظه این موش‌ها را به طور بسیار مؤثر پاک کنند.
سال‌ها تحقیقات بیشتر لازم است تا این مطالعات اولیه بر مغز حیوانات بر انسان ها نیز آزمایش شود. نکته مهم ایناست که هنوز دانشمندان قادر نیستند پس از تزریق این دارو به مغز موش ها، بخشى از حافظه آنها را از پاک شدن محفوظ دارند.
دکتر تاد ساکتور با آوردن مثالى در این باره گفت در حال حاضر ما قادر هستیم تمامى اطلاعات روى لوح سخت رایانه را بدون صدمه زدن به هارد دیسک پاک کنیم اما نمى توانیم فقط بخش هاى مشخصى از هارد دیسک را پاکسازى کنیم.
در صورت موفقیت و تکمیل این روش علمی، مى توان انسان ها را از یادآورى وقایع ناخوشایند گذشته، مانند مشاهده انفجار در منطقه جنگى یا گرفتارى اعتیاد به مواد مخدر یا ابتلا به ترس هاى بى اساس، مانند ترس از ارتفاع نجات داد.
منتقدین درباره این گونه تحقیقات مى گویند: از لحاظ انسانى دستیابى به چنین قابلیت هایى بسیار خطرناک است زیرا مانند فیلم هاى علمى تخیلی، ممکن است عده اى تبهکار تلاش کنند با استفاده از این روش علمی، حافظه هاى مردم را در موارد خاص به نفع خود پاک کنند

دسته ها : تندرستی
دوشنبه 1388/1/24 22:15
X