معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2307054
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
بر اساس گزارش سالانه جرایم اینترنتی سازمان FBI، سال گذشته در طول تاریخ بیشترین تخلفات و حملات آنلاین صورت گرفته است.

مرکز رسیدگی به شکایات جرایم اینترنتی سازمان FBI(IC3) در طول سال 2008 بیش از 275 هزار شکایت را در این زمینه دریافت کرد که این رقم نسبت به تعداد شکایت‌های سال قبل رشد 33 درصدی را نشان می‌دهد.

در مجموع این شکایت‌ها اعلام شد که 265 میلیون دلار از کاربران سرقت شده است.به هر حال باید توجه داشت که افزایش تعداد شکایت‌ها در این زمینه امری غافل‌گیرکننده نبوده است.

کارشناسان امنیتی کامپیوتری اعلام کردند که 2008 در زمینه جرایم سایبر سال بسیار فعالی بوده و افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، طی سال گذشته تکنیک‌های خود را تقویت کرده و با ساخت برنامه‌های خودکار SQL Injection موفق شدند تا با سرعت بسیار بالا کدهای مخرب خود را روی هزاران سایت اینترنتی قرار دهند و با انجام فعالیت در شبکه‌های گسترده کامپیوتری، اطلاعات حساس و مهم را از آنان سرقت کرده و دیگر کامپیوترها را آلوده کنند.

طی سال قبل بیش از نیمی‌ از شکایت‌ها مربوط به سرقت از حراجی‌های آنلاین و نرسیدن کالاها به مقصد بوده است.این در حالی است که شکایت‌های مربوط به کلاهبرداری از حراجی‌های آنلاین در سال 2008 نسبت به سال قبل از آن با کاهش 10 درصدی مواجه بود.

شکایت‌های مربوط به کارت‌های اعتباری و کارت‌های بدهی(Debit Card) در سال گذشته افزایش یافت و این در حالی بود که دو مرکز اصلی پشتیبانی از فرآیند پرداخت پول با کارت‌های اعتباری موسوم به Heartland Payment Systems و RBS WorldPay هک شدند.

در سال 2007 کارت‌های اعتباری و کارت‌های الکترونیکی پرداخت 3/6 درصد از شکایت‌ها را شامل می‌شدند.


دسته ها : فن آوری
جمعه 1388/1/21 12:17
X