معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2092678
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

علی ساریجلو در خصوص این کشف خود گفت: پودر استخوان چند سالی است که در دنیا تولید و در ترمیم ضایعات استخوانی کاربرد دارد و آنچه کشف مرا به عنوان یک پودر ابداع شده در زمره اختراعات قرار داد این است که موفق شدم با افزودن سدیم، منیزم، بیکربنات و آهن به "هیدروکسی آپاتیت" که به عنوان آخرین ترکیب پودر استخوان استفاده می‌شد، شبیه‌ترین پودر به ترکیب استخوان انسان را کشف کنم.
دانشجوی رشته کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی ادامه داد: آخرین ترکیب این پودر توسط یکی از دوستانم در انجمن اختراعات ثبت شده و آنچه من به این ترکیب اضافه کردم باعث شد به پودری دست یابم که 90درصد به ترکیب استخوان انسان شباهت دارد.
ساریجلو در خصوص کاربردهای این محصول یادآور شد: این پودر کاربرد پزشکی دارد و در موارد شکستگی استخوان و ضربه‌هایی که باعث آسیب‌دیدگی استخوان می‌شود می‌تواند مثمرثمر باشد.
وی همچنین در خصوص تجاری کردن این کشف خود تصریح کرد: در حال رایزنی هستم تا با مراکز درمانی و پژوهشی توافق‌نامه همکاری امضا کنم تا بتوانم در زمینه‌های پرشکی کشف خود را کاربردی کرده و درآمدزایی کنم.
ساریجلو با اشاره به مهم‌ترین موانع موجود در مسیر این کشف گفت: در حال حاضر برای انجام تست‌های مربوط به ترکیباتی که در مهندسی پزشکی کشف می‌شود باید از دستگاه‌های  SEM و TEM استفاده کرد که فقط تعداد بسیار معدودی از دانشگاه‌های کشور مجهز به این دستگاه‌ها هستند و هزینه یک ساعت استفاده از این دستگاه معادل 280هزار تومان است که برای یک دانشجو که برای کشف تلاش می‌کند پرداخت این مبلغ مقدور نیست.
این نخبه ایرانی در پایان گفت: تمام هزینه‌ای که صرف تحقیق در خصوص این ماده کردم چیزی حدود دو میلیون تومان است و دانشجویان دانشگاه‌های دولتی می‌توانند از دستگاه‌های  SEM و TEM رایگان استفاده کنند اما من به دلیل اشتغال، شرایط تحصیل در دانشگاه‌های دولتی را نداشتم و چون در کنکور دانشگاه آزاد اول شدم هم اکنون دانشجوی بورسیه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد هستم.


دسته ها : علمی
سه شنبه 1387/10/10 10:56
X