این نتایج بر اساس مطالعات جدید شرکت امنیتی سیمانتک روی بیش از 1000 مدیر فناوری اطلاعات در آمریکا و اروپا به‌دست آمده است.
در این مطالعه موسوم به «مدیریت امنیت 2009» که نتایج آن در «گزارش سازمانی» منتشر شد، شرکت سیمانتک به تمامی انواع حملات سایبر که سازمان‌های فناوری اطلاعات با آن مواجه شده‌اند، پرداخت.

علاوه بر سرقت اطلاعات که در سراسر جهان صورت گرفته، 31 درصد سازمان‌ها با سرقت اطلاعات مربوط به مشتریان خود مواجه شدند و برای 25 درصد سازمان‌ها نیز سرقت اطلاعات حقوقی و مشترک آنها با سازمان‌های دیگر اتفاق افتاد.

گرانت گیئر(Grant Geyer) مدیر بخش مدیریت خدمات شرکت سیمانتک در این باره گفت: «سازمان‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات در زمینه محافظت از خود با مشکلات گسترد‌ه‌ای مواجه شده‌اند: تهدیدها خطرناک‌تر می‌شوند و خسارت‌ها قابل‌ملاحظه‌تر می‌شود».

در این گزارش اعلام شد، تهدیدهای سایبر با سرعت بسیار زیادی رو به افزایش هستند. تقریبا نیمی از سازمان‌های آمریکایی(46 درصد) اعلام کرده‌اند که تهدیدهای سایبر تااندازه‌ای طی دو سال گذشته برای آنها افزایش یافته و پیش‌بینی‌ می‌شود که به طور قابل‌ملاحظه‌ای طی دو سال آتی بیشتر شود.


دسته ها : فن آوری
سه شنبه 1388/1/11 11:43
X