دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1935
تعداد نوشته ها : 23
تعداد نظرات : 5
Rss
طراح قالب

موتور جستجوي محلي ياهو قابليت جستجوي ناحيه اي خاص در شهرهاي انتخاب شده را داراست.

سه شنبه گذشته ياهو سرويس جديدي از جستجوي محلي خود را آغاز کرد که امکان جستجو در محله هاي خاصي از شهر را بوسيله بازديدها و نقشه هاي کاربر براي تاسيسات محلي فراهم مي کند.

افزايش سرويسهايي که ياهو آنها را نسل بعدي موتور جستجوي خود مي نامد امکان جستجوي در يک محله را فراهم مي کند. اين ويژگي به کاربران اين امکان را مي دهد تا اطلاعات مورد نظر خود را در محدوده محله هايي در نواحي اصلي شهري جستجو کنند. اين خبر را PAUL LEVINE مدير کل سرويس محلي ياهو بيان مي کند.

حالا ياهوي محلي (YAHOO LOCAL) شامل بيش از 60 شهري مي شود که حجم اصلي ترافيک ياهو را به خود اختصاص داده اند.

LEVINE مي گويد مشابه روشي که ياهو در جستجوي محلي ارائه مي کند توسط هيچ يک از سرويسهاي جستجوي محلي ديگر ارائه نمي شود. سرويسهاي ما بازي را واقعا عوض است و راه هاي جستجو براي يافتن محتواي محلي را تغيير داده است.

جستجوي جديد محله اي شامل يک نقشه از محله هاي شهر مي باشد مانند PACIFIC HEIGHTS در سانفرانسيسکو و شامل سه ستون از اطلاعات مي باشد که يکي متعلق به وقايع محلي با نام "چه چزي در محله اتفاق افتاده است" WHAT'S HAPPENING LOCALLY)) ديگري براي توصيه هاي رستورانهاي محلي با نام "رستورانهاي محبوب کاربران" (USERS' FAVORITE RESTAURANTS) و ستون آخر براي خدمات محلي محبوب که موارد دلخواه محلي (MORE LOCAL FAVORITES) نامگذاري شده است مي باشد. هر عنوان به صورت رنگي کدگذاري شده است و هر ورودي در زير هر عنوان با دقت بر روي نقشه محله با توجه به صورت کدرنگ مخصوص مشخص شده است. توصيه هاي استفاده شده در هر ليست توسط جامعه 181 ميليوني کاربران ياهو ارزيابي شده اند.

امکان سفارشي شدن

همچنين امکان جديد ديگري که در ياهوي محلي قرار داده شده است ويژگي شخصي سازي انتخابي مي باشد که اطلاعات جستجوي اخير کاربر را رد گيري کرده و نگهداري مي کند و پيشنهاداتي را بر اساس علايق او که در جستجوي قبلي داشته است براي او نمايش مي دهد. نسخه جديد اين ابزار همچنين امکان پشتيباني از RSS را فراهم کرده است که به کاربران امکان مي دهد که براي در جريان قرار گرفتن از وقايع محلي، بهترين رستورانها و خدمات محبوب محلي براي يک محله يا شهر مورد سرويس قرار گيرند.

با توجه به آخرين اطلاعات داده شده توسط HITWISE مايکروسافت اميدوار است که ادعاي خود را در هر دو بازار جستجوي محلي و اينترنتي ثابت کند. در حال حاضر مسابقه دو جانبه اي بين گوگل به عنوان محبوبترين موتور جستجوي اينترنتي و ياهو که مقام اول را در جستجوي محله اي دارد برقرار است و هر دو سعي مي کنند که در اين مسابقه برنده باشند.

به گفته HITWISE در جولاي 2005 گوگل 59.2 درصد از سهم جستجوي اينترنتي را در بين موتورهاي جستجوي اصلي داشته است که اين رقم در سال گذشته 14 درصد رشد داشته است. ياهو 28.8 درصد از جستجو ها را در زمان مشابه و MSN 5.5 درصد را به خود اختصاص داده است.

به گفته HITWISE بازديدهاي انجام شده از YAHOO LOCAL 4.4 برابر بيشتر از مراجعات به GOOGLE LOCAL در ماه جولاي بوده است اما محققان مي گويند گوگل در حال قويتر شدن در بخش جستجوي محلي مي باشد که اين امر به خاطر ابزار جديد جستجوي نقشه هاي گوگل بوده است.

منبع:تبيان

دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385
X