دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2191
تعداد نوشته ها : 23
تعداد نظرات : 5
Rss
طراح قالب

معاون فناوري اطلاعات وزير ICT:

کاهش قيمت اينترنت تا 6 ماه آينده


در حال حاضر بحث کاهش قيمت اينترنت در حال بررسي است و به دنبال راه حلي هستيم تا قيمت اينترنت کاهش يابد و انتظار داريم به همان اندازه که کاهش قيمت اينترنت در قيمت تمام شده مراکز خدمات اينترنت تأثير گذار است، آنها نيز قيمت خود را پايين بياورند.

مهندس عبدالمجيد رياضي معاون فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات با اعلام اين خبر در مورد برنامه هاي وزارت براي کاهش قيمت اينترنت، اظهار داشت: ايجاد شبکه اينترنت داخلي در سطح کشور براي برقراري ارتباطات با کيفيت بالا و پهناي باند زياد از دغدغه هاي ما به شمار مي رود، تا در درجه اول اطمينان آن را بالا برده و هزينه هاي مربوطه و ميزان وابستگي به مراجع جهاني را که در شرايط فعلي زياد قابل اعتماد نيستند، کاهش دهيم.

معاون فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات افزود: اين کار به اين خاطر است که همان طور که مردم از تلفن همراه و تلفن ثابت، استفاده گسترده اي مي کنند. از شبکه اينترنت داخل هم به عنوان يک زيرساخت ارتباطي قوي استفاده کنند و تأثير مستقيمي در کيفيت و نحوه زندگي مردم ايجاد کند.

رياضي تصريح کرد: با ايجاد اين شبکه، پهناي باند ارزان و کاربران هم زياد خواهد شد.

معاون وزير ارتباطات ادامه داد: يک بار بحث کاهش قيمت اينترنت در کشور مطرح شده اما با توجه به اين که احساس مي شد، بازار خود به خود کار را پيش خواهد برد، تعهدي از سرويس دهنده ها و خدمات دهندگان اينترنت گرفته نشد. اين کاهش قيمت از سوي مخابرات، به خاطر وجود رقابت هاي قبلي به موقعيت مناسبي براي آنها تبديل شد، اما اثرات آن به مصرف کننده نهايي نرسيد.

وي تصريح کرد: در حال حاضر بحث کاهش قيمت اينترنت در حال بررسي است و به دنبال راه حلي هستيم تا قيمت اينترنت کاهش يابد، انتظار داريم به همان اندازه که کاهش قيمت اينترنت در قيمت تمام شده مراکز خدمات اينترنت تأثير گذار است. آنها نيز قيمت خود را پايين بياورند.

رياضي با بيان اين که قطعاً اطمينان حاصل خواهيم کرد که اين کاهش به مصرف کننده نيز برسد، افزود: دليلي ندارد که با کاهش قيمت اينترنت مردم بهره اي نبرند.

معاون فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات خاطرنشان کرد: فکر مي کنم ظرف شش ماه آينده، با محاسبات اقتصادي و مهندسي و سير مراحل قانوني تصويب تعرفه ها نسبت به کاهش قيمت اينترنت اقدام شود.

وي مجدداً ياد آور شد: در حال تکميل شبکه داخلي براي فراهم شدن امکان ارتباطات داخل هستيم، که همزمان قيمت هاي مناسبي خواهد داشت و انتظار داريم اين کار قبل از يک سال به نتيجه برسد.

منبع : ويژه نامه کليک ( جام جم )


دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385
X