معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
همسفران
دار القرآن
قران
قرآن

آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 23641
تعداد نوشته ها : 134
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


ادامه روند کاهش قیمت مسکن در سال 88

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت:روند کاهش قیمت مسکن و اجاره بها در سال 88 ادامه می یابد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،مصطفی قلی خسروی در مصاحبه با خبرنگار ما افزود : روند کاهش قیمت مسکن از ابتدای تیر 87 آغاز و به کاهش تدریجی قیمت مسکن تا 35 درصد در شهر تهران منجر شد که این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت.

وی گفت : نرخ اجاره بهای مسکن نیز در شهر تهران با کاهش مواجه خواهد شد زیرا این نرخ از قیمت مسکن تبعیت دارد .

خسروی اجرای طرح مسکن مهر و واحدهای مسکونی 99 ساله و اجرای طرح " کد رهگیری " در مشاوران املاک را از علل اصلی کاهش قیمت مسکن بیان کرد.

دولت با هدف جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن ، اجرای عدالت اجتماعی در جامعه و تثبیت و کنترل قیمت مسکن ، طرح ملی ساماندهی املاک و مستغلات ( کد رهگیری ) را از آذر 87 در سراسر کشور اجرا کرد.

وی بهره برداری از سامانه اطلاعات املاک و مستغلات را موجب کاهش آمار تخلف مشاوران املاک دانست و افزود: در طرح ساماندهی املاک و مستغلات کشور(کدرهگیری) سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت احوال ، اداره پست ، شهرداری ، بانک ها و وزارت بازرگانی همکاری نزدیکی دارند و به اتحادیه املاک و مستغلات متصل هستند.

خسروی گفت : مشاوران املاک پیش از معامله با استعلام ازنهادهای مربوط ، اطلاعاتی درباره هویت افراد ، کاربری واحد مورد معامله ، کدپستی ، وضع املاک، رهن و مشخصات دقیق ملک کسب می کنند که این امر از تخلف و سوداگری در بازار مسکن جلوگیری کرده و به کاهش قیمتها منجر شده است.

وی با تقدیر از ممیزان مالیاتی افزود : آنان بدون کد رهگیری مفاصا حساب نمی دهند که این امر نیز از علل جلوگیری از سوداگری سودجویانی است که به خرید واحدهای مسکونی و احتکار آن می پرداختند اما اکنون این واحدها را به اجاره گذاشته اند که تاحدی موجب رونق صنعت اجاره شده است.

خسروی سیاست های دولت را در کاهش قیمت مسکن بسیار قابل توجه دانست و اضافه کرد : تلاش شبانه روزی مسئولان به ویژه وزارت مسکن و بازرگانی در پیگیری و اجرای طرح ها به ویژه تثبیت طرح کد رهگیری درهمه استان ها تاثیر بسزایی دراین زمینه دارد


دسته ها :
X