معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
همسفران
دار القرآن
قران
قرآن

آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 20642
تعداد نوشته ها : 134
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

آمریکا: 22 هزار تماس از سوی سربازان آمریکایی برای خودکشی

بیش از 22 هزار نظامی آمریکایی که ازجنگ عراق و افغانستان برگشته‌اند در نخستین سال تشکیل واحد تلفنی مخصوص کمک به کسانی که می‌خواهند خودکشی کنند، با این واحد تماس گرفتند. به گفته دولت این واحد توانست مانع از خودکشی حداقل 1221 نفر از‌ آنان بشود.

به گزارش آسوشیتدپرش به نقل از بررسی موسسه راند ، تقریبا یک نفر از هر 5 نظامی که از عراق و افغانستان برمی‌گردند دچار افسردگی و تمایل شدید به خودکشی هستند. محققان دانشگاه ایالتی پورتلند متوجه شده‌اند که احتمال خودکشی مردان بازگشته از جنگ دو برابر مردم عادی است. براساس این گزارش ، جوزف دویر ، امدادگر پزشکی ارتش آمریکا که در عراق خدمت کرده بود در ماه جاری براثر مصرف زیاده از حد داروی معالجه افسردگی که وی تقریبا 5 سال آن را مصرف می‌کرد، از دنیا رفت.

جانت کمپ، هماهنگ‌کننده پیشگیری از خودکشی در اداره امور نظامیان بازگشته از جنگ گفت واحد تلفنی امدادی برای جلوگیری از مرگ ‌اشخاصی مثل دویر ایجاد شده است. وی در مصاحبه‌ای گفت ما می‌خواهیم آنان بدانند که راه‌های دیگری هم وجود دارد. مردم نگران آنان هستند و ما می‌توانیم کمک‌شان کنیم زندگی خود را تغییر دهند.

اداره امور نظامیان بازگشته به کمک اداره خدمات بهداشت روانی ژوییه گذشته پس از سال‌ها انتقاد از بی‌توجهی اداره امور نظامیان بازگشته به نیازهای این نظامیان، این واحد را تشکیل داد و تاکنون 9/2 میلیارد دلار خرج واحد تلفنی کرده است. این واحد هر روز بیش از 250 مراجعه‌کننده تلفنی دارد که نسبت به روزهای شروع کار آن دو برابر شده است. کمپ گفت کسانی که تلفن می‌کنند نظامیانی هستند که در افغانستان، عراق و ویتنام خدمت کرده‌اند. ریچارد مک کئون مشاور بهداشت عمومی گفت: 10 تا 20 نفر از 1575 نفری که هر هفته به ما تلفن می‌زنند به مراکز تخصصی‌تر مداوای افراد افسرده معرفی می‌شوند.

اداره امور نظامیان بازگشته برآورد می‌کند هر سال 6500 نفر از این نظامیان خود را می‌کشند اما ایرا کاتز، مدیر بهداشت روانی در اداره امور نظامیان بازگشته دسامبر گذشته گفت 4 یا 5 نظامی بازگشته از 18 نظامی بازگشته‌ای که هر روز دست به خودکشی می‌زنند تحت مراقبت اداره امور نظامیان بازگشته قرار دارند و 12 هزار نفر از آنان هر سال اقدام به خودکشی می‌کنند.

واحد تلفنی کمک به نظامیان بازگشته، که با موسسه ملی پیشگیری از خودکشی ارتباط دارد، در نخستین سال کارش 55 هزار مراجعه‌کننده تلفنی داشت که شامل نظامیان بازگشتی و کسانی بود که نگران آنان هستند. یک‌سوم از 40 مشاوری که برای کار در واحد تلفنی آموزش دیده‌اند از خود نظامیان بازگشته از جنگ هستند.


دسته ها :
X