معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
همسفران
دار القرآن
قران
قرآن

آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 50313
تعداد نوشته ها : 134
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

:مشخصات 2 جنگ آینده پس از شکست دشمن صهیونیستی (غزه)
:

مشخصات 2 جنگ آینده پس از شکست دشمن صهیونیستی

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" اعلام کرد: آنچه در نوار غزه گذشت، اولین جنگ بزرگی بود که ملت فلسطیننتیجه آن را به نفع خود رقم زد و از این رو، باید این جنگ را نقطه تحولی در عرصه چالش با دشمن صهیونیستی دانست.

به گزارش رجانیوز، خالد مشعل در پیامتلویزیونی که به مناسبت پیروزی ملت فلسطین در نوار غزه ایراد کرد، خطاب به ساکنان نوار غزه و امت عربی و اسلامی گفت: با توجه به دستاوردها و نیز موفقیت هایی که در جنگ اخیر حاصل شد، می توان گفت این جنگ، استراتژی مؤثری را برای آزادسازی بنیان نهاده است که آغاز آن از فلسطین است و با حمایت امت اسلامی و عربی شعاع آن به همه جا می رسد.

وی تأکید کرد: جنگ غزه به تعبیر شیرمردان مبارز فلسطینی، جنگ فرقان است، یعنی حق و باطل و نیز مقاومت و سازش از همدیگر جدا می شوند و وضعیت در پیش و پس از آن کاملاً متفاوت خواهد بود.

این رهبر مبارز فلسطین خاطرنشان ساخت: جنگ غزه آغاز یک پیروزی حقیقی است و هر لحظه ما را به موفقیتی جدید در عرصه نبرد با دشمن نزدیک تر می سازد. دیگر آزادی فلسطین تنها یک رؤیا نیست، بلکه واقعیتی است که ما آن را از نزدیک لمس می کنیم.

وی در ادامه افزود: سهم غزه، مقاومت، ملت فلسطین، امت اسلامی و عربی از این جنگ پیروزی بود و سهم دشمن صهیونیستی چیزی جز شکست نبود. پیروزی ما در نوار غزه آشکارتر از آن است که برخی هم پیاله های دشمن منکر آن شوند. آیا ناکامی اشغالگران در تحقق اهداف خود نشانه پیروزی نیست. تل آویو همان طور که در عرصه سیاست شکست خورد، در میادین نبرد نیز نتیجه ای کسب نکرد و بعد از گذشت 3 هفته، مجبور به آتش بس و عقب نشینی یک جانبه و بی قید و شرط از نوار غزه شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: دشمن صهیونیستی 10 روز پیش از متوقف کردن تجاوزات اخیر خود به نوار غزه، از طریق میانجی گران سعی داشت تا با برقراری آتش بس دائمی و خلع سلاح مقاومت، مبارزات در نوار غزه را متوقف سازد و شروط خود را به ما تحمیل کند؛ ولی ما در عرصه سیاست نیز همچون میدان نبرد راه مقاومت را پیش گرفتیم و شروط دشمن را نپذیرفتیم تا اینکه سرانجام اشغالگران بدون هیچ قید و شرطی دست از حملات خود برداشتند و از غزه عقب نشستند. ضمناً مخالفت ما با شروط دشمن به خاطر ایمانی بود که به حقوق ملت خود داشتیم.

خالد مشعل در بخشی دیگر از اظهارات خود با اشاره به تداوم تلاش ها برای به اسارت گرفتن سربازان صهیونیست، عنوان داشت: بعد از پیروزی در میدان نبرد با دشمن اشغالگر، 2 جنگ دیگر نیز پیش رو داریم که اولین مورد آن شکستن سد محاصره و دومین مورد بازگشایی گذرگاه ها و در رأس آنها گذرگاه رفح است. این گذرگاه مصری- فلسطینی یک گذرگاه ثانویه برای ما نیست؛ بلکه راه ارتباطی ما با جهان خارج و شریان حیاتی مان به شمار می رود و از این رو، گشودن آن یکی از اولویت ها به شمار می رود. درخواستی که از امت اسلامی و عربی داریم، آن است که به بازگشایی گذرگاه ها مبادرت ورزند.

وی همچنین از مبارزان فلسطینی خواست تا همیشه دستشان بر روی ماشه باشد و برای جنگ آماده باشند؛ زیرا دشمن صهیونیستی فریبکار است و بعد از شکست های مکررش، درپی جبران و تلافی بر می آید.

این چهره مبارز همچنین ابراز داشت: جنبش حماس و دولت مشروع و قانونی اسماعیل هنیه به تمامی مسئولیت های خود در قبال اهالی نوار غزه جامه عمل خواهد پوشانید و علاوه بر مداوای مجروحان، تا حد امکان به آوارگان جنگ کمک خواهد کرد.

خالد مشعل اعلام کرد: جنبش حماس و دولت آقای هنیه تحرکات گسترده ای را برای اجرای طرح بازسازی، درمان مجروحان و پناه دادن آوارگان آغاز کرده اند و در این رابطه با مسئولان برخی کشورها تماس گرفته شده و با برخی دیگر نیز دیدارهایی انجام شده است. امروز همه برای نجات اهالی غزه دست به دست همه داده اند.

این رهبر مبارز فلسطینی در ادامه گفت: برنامه ما برای نوار غزه مشتمل بر 2 بخش است. بخش اول که اجرای سریع و فوری آن ضروری است، مربوط به درمان مجروحان و اعطای مبالغ محدود و مشخص به خانواده های شهدا، مجروحان و آوارگانی است که منازل خود را از دست داده اند؛ البته تفاصیل و جزئیات این امر را به دولت آقای هنیه می سپارم. بخش دوم برنامه ها نیز مربوط به بازسازی است.

وی در ادامه از کشورهای عربی و اسلامی و نیز طرف های بین المللی که آمادگی خود را برای تقدیم صدها میلیون دلار کمک جهت بازسازی نوار غزه اعلام کردند، تقدیر و تشکر نمود و تأکید کرد: مراقب باشید تا این اموال به دست چهره های فاسد نیافتد.

وی خاطرنشان ساخت: 2 راه برای اعطای کمک ها به ملت فلسطین وجود دارد. اول اینکه کمک ها را تقدیم دولت مشروع فلسطین به ریاست اسماعیل هنیه نمایید که از پاکدامنی و نیز مهارتی خاص در خدمت رسانی به ملت برخوردار است. به دیگر سخن، دولت مسئولیت بازسازی را با نظارت مستقیم شما انجام می دهد. راه دیگر نیز این است که طرف های کمک کننده به صورت مستقیم در مسئله بازسازی حضور داشته باشند. به هر حال، همان طور که مطلع هستید، مردم فلسطین هرگز نمی پذیرند که این کمک های مالی به دست فاسدان بیفتد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: به برخی طرف های فلسطینی که قصد فریبکاری دارند، می گویم که مردم هرگز فریب آنها را نمی خورند و وعده کمک های مالی از سوی طرف های مذکور هرگز باعث نمی شود تا ننگ همکاری با دشمن صهیونیستی علیه نوار غزه از پیشانی شان پاک شود.

مشعل افزود: 3 گروه در پیروزی اخیر شریک هستند. اول مقاومت ملی و گروه های مبارز فلسطینی، دوم ساکنان نوار غزه که دوشادوش مبارزان و مجاهدان ایستادند و هرگز دست از حمایت مقاومت نکشیدند و سومین گروه نیز امت عربی و اسلامی هستند که همراه با دیگر آزادیخواهان جهان ضمن برپایی تظاهرات و راهپیمایی های گسترده، حمایت خود را از نوار غزه و مقاومت اعلام کردند. ما در جریان جنگ اخیر، اهداف مهمی را محقق ساختیم که از آن جمله، واداشتن دشمن به توقف حملات و نیز عقب نشینی بی قید و شرط بود.

وی در خصوص اهداف دشمن از حمله به نوار غزه گفت: رهبران صهیونیستی اهدافی چند را در این جنگ دنبال می کردند که از آن میان می توان به در هم کوبیدن، شکست و اخراج مقاومت از نوار غزه اشاره کرد. صهیونیست ها می خواستند تا ضمن تحمیل شکست به ملت فلسطین، به موجودیت دولت حماس خاتمه دهند و روند حملات موشکی را متوقف سازند؛ ولی نتیجه چه شد؟ با وجود عدم برابری امکانات میان دو طرف، رزمندگان مقاومت در برابر دشمن ایستادگی کردند و به روند حملات موشکی خود به مناطق اشغالی تداوم بخشیدند. ملت فلسطین نیز استوار در برابر دشمن ایستاد و لحظه ای دست از حمایت مقاومت و جنبش حماس نکشید، جنبشی که دشمن صهیونیستی قصد نابودیش را در سر داشت.

خالد مشعل همچنین به بحث در مورد پرونده آشتی ملی پرداخت و ابراز داشت: ما به دنبال آشتی ملی هستیم؛ ولی این آشتی باید بر اساس اصل مقاومت و تمسک به حقوق میهنی باشد نه سازش، مذاکرات بی فایده با دشمن صهیونیستی و شروط کمیته 4 جانبه.

وی ادامه داد: آری! ما موافق گفتگوهای داخلی هستیم؛ ولی برای پی ریزی چنین گفتگویی، ما از کرانه باختری می خواهیم تا راه مقاومت در برابر دشمن را پیش گیرد تا همچون غزه، پیروزی بر دشمن را در کارنامه خود جای دهد که البته تحقق چنین موفقیتی تنها با آزادی مبارزان فلسطینی در بند و نیز اعتبار سلاح مقاومت به عنوان یک سلاح مشروع امکان پذیر است.

این رهبر مبارز فلسطین خطاب به کشورهای اروپایی که در بروکسل گرد هم آمده اند، اظهار داشت: واقعاً شرم آور است که شما از یک طرف توان متوقف ساختن تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ما را ندارید و از طرف دیگر، به دنبال خلع سلاح مقاومت هستید. این یک جنایت زشت و لکه ننگی بر پیشانی اروپا و تمامی رژیم های غربی است. جنگ نوار غزه 2 پیام روشن به دنبال داشت. اولین پیام که هر ذوی العقولی آن را درک می کند، این است که رژیم صهیونیستی بر ملت ما پیروز نشد و استفاده از ابزارهای نظامی هرگز امنیتی برای این رژیم به ارمغان نمی آورد و صلحی که اساس آن تضییع حقوق ملی فلسطینیان باشد، هرگز مورد پذیرش قرار نمی گیرد. پیامی که این جنگ برای خردورزان جامعه بین الملل و دولت جدید آمریکا به ریاست اوباما دارد، آن است که اسرائیل توان حمایت از خود را ندارد و هیچ آینده ای برای اشغالگری و تجاوزکاری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: پیام دومی که جنگ نوار غزه دارد، آن است که 3 سال دسیسه چینی، به راه انداختن نابسامانی های امنیتی، گرسنه نگاه داشتن مردم، بسته گذرگاه ها و در نهایت جنگ هیچ نتیجه ای به دنبال نداشت و باعث نابودی حماس و نوار غزه نشد و بی تردید، وقت آن رسیده است که راه تعامل با حماس که مشروعیت خود را از مبارزه و نیز صندوق های رای دریافت نموده است، پیش گیرند.


دسته ها : سیاسی
X