معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
همسفران
دار القرآن
قران
قرآن

آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 50297
تعداد نوشته ها : 134
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 (اخبار پزشکی وسلامت)
دستگاه کوچک کننده بینی تاییدیه ندارد

"سعید رضا شاهمرادی"‌مسوول اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی تولید داخل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این اداره تاکنون هیچ تاییدیه ای برای دستگاه هایی که بینی را کوچک می کند، صادر نکرده است".

وی در گفت و گو با ایرنا گفت:‌ حدود یک سال پیش شخصی برای ثبت اختراع دستگاه "کوچک کننده بینی" به اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی تولید داخل مراجعه کرد، اما دستگاه وی به تایید کارشناسان این اداره نرسید.

مسوول اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی تولید داخل افزود:‌ اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز پس از مدتی از این اداره در خصوص دستگاه "کوچک کننده بینی" استعلام کرد که نتایج منفی بررسی ها نیز به آنها اعلام شد.

اظهارنظر این مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از آن صورت گرفت که اخیرا در برخی رسانه های همگانی، تبلیغات دستگاه "کوچک کننده بینی" منتشر شده است.

"شاهمرادی" گفت: پس از اظهارنظرهای اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی تولید داخل در مورد تایید نشدن دستگاه "کوچک کننده بینی" مراجعه دیگری به این اداره صورت نگرفت.

"محسن نراقی" رییس انجمن تحقیقات راینولوژی نیز در مورد عملکرد این دستگاه گفت:‌ تولید کنندگان این دستگاه مدعی هستند که با امواج و از بین بردن چربی، بینی را کوچک می کنند.

این راینولوژیست افزود: بافت چربی در بینی نقش زیادی در شکل بینی ندارد، بلکه استخوان، غضروف و نوع پوست شکل بینی را تعیین می کند.

وی گفت: قسمت اسکلتی بینی از بافت غضروفی و استخوان تشکیل شده است و بافت چربی به مقدار بسیار ناچیزی در بینی وجود دارد.

نراقی" هشدار داد هر تحریکی که در بافت بینی صورت گیرد، ممکن است اثرات منفی طولانی مدتی در این عضو از صورت داشته باشد و در برخی موارد ممکن است شکل بینی نیز تغییر کند.


دسته ها :
X