جوان ايراني در زندان فرانسه خود را حلق آويز کرد


با خودکشي جوان ايراني در زندان فرانسه تحقيقات ويژه مسوولان قضايي و وزارت امور خارجه ايران براي پيگيري اين موضوع آغاز شد.

 

در يکي از روزهاي فروردين امسال مسوولان زندان شهر «لونگوس» فرانسه ، صبح هنگام وقتي داخل سلول يک زنداني ايراني به هويت مراد آمون را بازرسي کردند ، متوجه شدند وي اقدام به خودکشي کرده است.

 

بررسي هاي اوليه حاکي از آن بود که جوان 26 ساله ايراني پس از ورود غيرقانوني به کشور فرانسه دستگير و سپس به 14 ماه زندان محکوم شده است.

 

خانواده مقتول پس از اين که از مرگ فرزندشان و همچنين دفن جسد او اطلاع يافتند ، با مراجعه به دادسراي جنايي شکايتي را در اين ارتباط ارائه کردند.

 

بازپرس شعبه دوم دادسراي جنايي در پي طرح اين شکايت دستور بررسي و تحقيق در اين زمينه را صادر کرد و موضوع مرگ جوان ايراني و دفن او بدون اطلاع مسوولان ايراني به رياست قوه قضاييه گزارش شد.

 

با دستور آيت الله شاهرودي ، وزارت امور خارجه کشورمان فعاليت خود را در اين زمينه آغاز کرد و با تشکيل کميته اي تحت عنوان کميته «حق ياب» موضوع مرگ جوان ايراني مورد بررسي قرار گرفت و با رايزني هاي انجام شده قرار شد، جسد مراد آمون ، جوان ايراني پس از نبش قبر به ايران منتقل و در اختيار خانواده اش قرار گيرد.

 

رضا جعفري ، معاون دادستان و جانشين سرپرست دادسراي جنايي روز گذشته با اعلام اين خبر به خبرنگار ما گفت : با شکايت والدين جوان 26 ساله ، در حال حاضر تحقيقات در شعبه دوم بازپرسي دادسراي جنايي ادامه دارد و براساس هماهنگي هاي انجام گرفته ، قرار است جسد جوان ايراني با مساعدت سفارت ايران بزودي به تهران انتقال يابد.

 

معاون دادستان تصريح کرد: نتيجه تحقيقات درخصوص دلايل مرگ جوان ايراني در زندان فرانسه ، پس از بررسي از سوي بازپرس جنايي اعلام خواهد شد.


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 271669
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss