يكي از بينندگان «بازتاب» چنين نوشته است: خداوند در جاي جاي قرآن کريم، به تکريم و احترام پدر و مادر و احسان به آنان سفارش و در مواردي، احسان به والدين را در کنار عبادت حق مي‌‌آورد، ولي با همه اين توصيه‌ها، در جايي که از زحمات آن دو ياد مي‌کند، تنها از دشواري‌هايي که مادر تحمل کرده، نام مي‌برد و مي‌فرمايد: «ما انسان را سفارش کرديم که به پدر و مادرش نيکي کند، (خاصه مادر)، زيرا مادر، بار وجود فرزند را به سختي حمل کرده و به سختي فرو نهاده است.» بله آنجا که سخن از سختي‌ها و زحمات است، خداوند نام مادر را مخصوص بيان مي‌دارد تا بلنداي حق او بر فرزند، آشکار شود.

چند روز گذشته، متأسفانه در يکي از روستاهاي بخش گهواره از توابع شهرستان «دالاهو» به نام روستاي «عليگه»، شاهد کتک زدن و برخورد بسيار زشت خانواده‌اي در انظار عمومي روستا با مادر خانواده بوده‌ايم، به گونه‌اي که فرزندان اين زن، اقدام به ريختن نفت روي مادر خود و خواستار به آتش کشيدن او شده‌اند که با ميانجيگري مردم اين اقدام صورت نگرفته است.

متأسفانه بر اثر برخورد و کتک زياد فرزندان، اين زن دچارخونريزي شديد مي‌شود که توسط مردم روستا به مرکز درماني بخش گهواره انتقال مي‌يابد، ولي به دليل خونريزي شديد، او به شهرستان اسلام آباد انتقال يافته كه آنجا نيز به دليل شدت جراحات وارده، خواستار انتقال اين زن به مرکز استان مي‌شوند، اما با کمال تأسف، مرکزي درماني استان نيز عاجز از درمان اين مادر، مي‌خواهد تا او را به تهران ببرند.
حال پرسش اينجاست، مگر جرم اين مادر چه بوده؟ آيا در زمان جاهليت نيز چنين برخوردي با مادران مي‌شد كه با اين مادر روستايي انجام شده؟ برخورد اين خانواده در روز زن و پاسداشت مقام مادر، که خداوند سبحان بهشت را در زير پاي آنان قرار داده، بسيار تأسفبار و تأثر‌انگيز است.برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 262723
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss