«جری یانگ» ، رئیس جدید یاهو

امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس قبلی یاهو -تری سمل- به دنبال تشديد اختلاف با سرمايه‌گذاران اين شرکت ، استعفا کرده است و «جری یانگ» به عنوان رئیس جدید یاهو انتخاب شده است.
بعد از آن كه سهام‌داران شركت ياهو طي هفته‌ گذشته از عملكرد شركت ياهو به علت شكست در رقابت با گوگل در زمينه‌ تبليغات آنلاين انتقادات فراوانی كردند، تری سمل - رييس اجرايي شركت ياهو - از مقام خود استعفا كرد.

جری یانگ در ششم نوامبر سال 1968 در تایپه ، پایتخت تایوان به دنیا آمد. وقتی جری دو ساله بود ، پدرش فوت کرد. در ده سالگی همراه مادر و برادر کوچکش -کن- به سن خوزه کالیفرنیا مهاجرت کرد. او در خاطراتش می‌گوید با اینکه مادرش یک آموزگار زبان انگلیسی بود ، در بدو ورودش به آمریکا تنها یک کلمه انگلیسی می‌دانست : shoe! ولی بعد از 3 سال او موفق شد مهارت لازم را در زبان انگلیسی پیدا کند.

جری یانگ دانش‌آموخته دانشگاه استنفورد است و رشته تحصیلی‌اش مهندسی الکترونیک بوده است.

هنگامی که یانگ مشغول مطالعات خود در مهندسی الکترونیک برای اخذ درجه پی‌اچ‌دی بود ، همراه شخصی به نام «دیوید فیلو» یک سایت اینترنتی درست کرد که در آن سایت‌های مورد علاقه آنها لیست می‌شد ، این سایت نخست «راهنمای جری برای شبکه جهانی اینترنت» Jerry's Guide to the World Wide Web نام داشت ، ولی این سایت با گذشت زمانی کم ، تغییر نام پیدا کرد: یاهو!.

سایت یاهو خیلی زود محبوب شد و صاحبان این سایت دریافتند که استفاده‌های تجاری زیادی می‌توان از این سایت کرد.

یانگ با یک خانم ژاپنی آمریکایی به نام آکیرو یامازاکی که بزرگ‌شده کوستاریکا است ازدواج کرده است. همسر آقای یانگ یک انسان‌شناس است.

 

یانگ 39 ساله یکی از ثروتمندترین مردان جهان است و با 2.4 میلیارد دلار سرمایه ، 317‌مین مرد ثروتمند جهان به شمار می‌رود.

یانگ ، از جنجال‌ها در امان نبوده است ، یانگ و دیگر مقامات یاهو متهم هستند که با افشای آدرس آی‌پی Shi Tao یک روزنامه‌نگار چینی ، باعث دستگیری وی به وسیله پلیس چین شدند.
شی تائو با استفاده از یک آدرس میل یاهو ، میلی به یکی از سایت‌های پشتیبان دموکراسی که به وسیله یک ناراضی سیاسی چینی مقیم نیویورک اداره می‌شد ، فرستاد. در این میل اشاره شده بود که به رسانه‌های چین دستور داده شده است که اخبار مربوط به پانزدهمین سالگرد واقعه میدان تیان آن من را پوشش خبری ندهند.
بعد از دستگیری شی تائو ، یاهو متهم شد که آی‌پی فرستندگان میل ، آدرس گیرندگان میل و همچنین زمان ارسال میل را در اختیار سرویس‌های امنیتی چین قرار داده است.

اظهار نظر جری یانگ هم به این جنجال دامن زد: « برای تجارت در چین یا هر هر جای دیگری در جهان باید خود را با قوانین محلی آنجاها ، وفق دهیم.»

یانگ و آینده یاهو : یانگ در آخرین پست وبلاگش در مورد هدف و برنامه‌اش برای آپنده یاهو می‌گوید که قصد دارد یاهویی بسازد که با سرعت ، شفافیت و نظم اداره شود ، یاهویی که بر سرمایه‌گذاری روی خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها و همچنین متمایز کردن محصولاتش تمرکز کند.

 


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 126269
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss