استعفا پشت استعفا
جمعه 1 4 1386 21:53

استعفا پشت استعفا

 

يک مقام ارشد آمریکایی شب گذشته از استعفای رئیس دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، استعفای " راب پورتمن" پس از آن صورت می گیرد که وی تنها به مدت یک سال و اندی در این سمت بوده است.

وی در آوریل سال 2006 پس از تغییراتی که در کارکنان این دفتر صورت گرفت، به عنوان یکی از افراد عالی رتبه در بخش محاسبات برای جرج بوش رئیس جمهوری آمریکا منصوب شد.

پورتمن پیش از بر عهده گرفتن این سمت در کاخ سفید، به عنوان نماینده تجاری آمریکا خدمت می کرد.

مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت : بوش "جیم ناسل" را به عنوان نامزد جدید خود برای ریاست دفتر مدیریت و بودجه اعلام خواهد کرد. ناسل از جمهوریخواهان سابق درکنگره آمریکا از ایالت "آیووا" است.

این مقام همچنین علت استعفای پورتمن را گذراندن زمان بیشتری با خانواده اش عنوان کرد.

از سوی دیگر،"دانا پرینو" سخنگوی کاخ سفید اخیرا اعلام کرد:"دان بارتلت" که مشاور جرج بوش در طراحی روابط استراتژیک و شکل دهی سیاست وی است؛ 4 جولای ( 13 تیرماه) استعفا خواهد کرد.

موج استعفاها در دولت بوش در حالی ادامه دارد که روزنامه فایننشال تایمز چندی پیش گزارش داد : تنها ظرف 10 روز، رئیس جمهوری آمریکا 4 نفر از مقامهای ارشد خود را از دست داده و انتظار می رود که استعفاهای بیشتری در دولت وی انجام شود.

به نوشته این روزنامه،"جرج بوش" با مشکلات فزاینده ای در پر کردن سمتهای خالی شده مقامهای ارشد در دولت خود روبرو شده است.

استعفاهای اخیر شامل استعفای " جی دی کروچ" معاون مشاور امنیت ملی آمریکا به علت سپری کردن وقت بیشتر وی با خانواده اش و "راندل توبیاس" رئیس سازمان کمکهای خارجی آمریکا به علت فساد اخلاقی می شود.

دولت بوش همچنین با کناره گیری "دینا حبیب پاول" این مقام ارشد با نژاد عربی- آمریکایی از وزارت امور خارجه و"تیموتی آدامز" مرد شماره 3 در وزارت خزانه داری روبرو شده است.


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 127819
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss