دانشمندان ايراني به داروي جديدي براي كنترل بيماري ايدز دست يافتند
   منبع: فارس

دانشمندان ايراني به داروي جديدي براي كنترل بيماري ايدز دست يافتند

خبرگزاري فارس: خبر خوشي كه وزير بهداشت هفته گذشته وعده آن را به خبرنگاران داد درباره موفقيت محققان كشورمان در كشف داروي جديدي براي كنترل بيماري ايدز است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، اين داروي جديد كه مشابه خارجي ندارد توسط محققان دانشگاه علوم پزشكي تهران و پس از مدتها تلاش پيگير به دست آمده است و نتايج آزمايشگاهي آن نشان داده است كه مصرف اين دارو موجب بالا رفتن سطح ايمني بدن و مقاومت بيشتر در برابر بيماري ايدز مي‌شود.
جزئيات و اطلاعات دقيق اين دستاورد بزرگ ملي طي مراسمي با حضور محمود احمدي نژاد، رئيس جمهوري اسلامي ايران ، وزير بهداشت، جمعي از وزرا و مسئولان ارشد كشور و نيز تعدادي از سفراي كشورهاي ديگر اعلام مي‌شود.
در اين مراسم همچنين قرار است از پژوهشگران و محققاني كه در اين كشف بزرگ علمي نقش داشته‌اند تجليل شود. ضمناً مسئول اين گروه تحقيقاتي در مراسمي در باره اين كشف تازه توضيح خواهد داد.
ايدز بيماري مهلكي است كه عامل آن ويروس HIV است، اين ويروس به سه طريق عمده خون، ارتباط جنسي و از طريق مادر بيمار به جنين منتقل مي‌شود، اين بيماري مهلك در زمان حاضر حدود 40 ميليون مبتلا در سطح جهان دارد و سالانه حدود 5 ميليون نفر به جمع اين بيماران افزوده مي‌شود و هر سال همين تعداد بر اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست مي دهند.
در ايران نيز در زمان حاضر13هزار و 357 بيمار مبتلا به ايدز شناسايي و ثبت شده‌اند، در حالي كه آمارهاي واقعي حكايت از ابتلاي حداقل 70 هزار نفر به اين بيماري در ايران دارد.
حداقل 5 نوع داروي مختلف براي درمان، كنترل بيماري و افزايش طول عمر مبتلايان به اين بيماري وجود دارد كه نمونه‌هاي مختلف آن در كشور ما نيز وجود دارد، اما تا كنون هيچ دارو يا روشي براي درمان قطعي اين بيماري پيدا نشده است.برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 126221
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss