در مورد بلوتوث بدانیم :

بلوتوث نام یک فناوری نسبتا جدید در شبکه های بی سیم است . ایده اولیه بلوتوث در شرکت تلفن همراه اریکسون در سال 1994 شکل گرفت .

اریکسون که یک شرکت سوئدی ارتباطات راه دور است ، آن زمان در حال ساخت یک ارتباط رادیویی کم مصرف و کم هزینه بین تلفن های همراه و یک گوشی بی سیم بود .

هدف از این کار متحد کردن صنعت مخابرات ، کامپیوتر و ساخت شبکه های شخصی بی سیم بود و شرکت اریکسون نام بلوتوث را از نام یک پادشاه دانمارکی در قرن 10 میلادی انتخاب کرد .

نام پادشاه ، شاه هارالد بود که در زبان انگلیسی ، بلوتوث نامیده می شود . این پادشاه در زمان حکومت خود به طور صلح آمیز دانمارک و نروژ را متحد کرد . این کار در تاریخ ، او را به یک پادشاه ماهر در ارتباط و مذاکره مشهور کرد . اریکسون از این جهت نام بلوتوث را برای این فناوری انتخاب کرد که امیدوار بود وسایل مختلف را متحد و مرتبط کند .

دسته ها : موبایل
شنبه دوم 6 1387
دسته ها : در و دل
شنبه دوم 6 1387

از کلیه وبلاگ نویسانی که در زمینه تهیه مطالب مربوط به برق فعالیت دارند بدین وسیله دعوت می کنم که نظرشونو در این پست اعلام کنند تا انشا الله وبلاگامو نو به هم لینک بدین تا اینجوری مطالب مفید تری ارائه بشه..ممنون از لطفتون...

دسته ها : برق قدرت
جمعه اول 6 1387

 

به این مطلب که در تبیان نقل شده توجه کنید:

 

کشورهای جهان از لحاظ وضعیت نظام وظیفه به 7 گروه تقسیم می شوند که متاسفانه ایران به همراه کشورهایی چون بورکینافاسو! در آخرین و بدترین گروه قرار دارد:

جدیدترین اطلاعات تا آگوست 2008 (مرداد87)

1-      کشورهایی که سربازی اجباری را حذف کرده اند.(108کشور، 55%) خوش به حالشون!

2-      کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند. (26کشور، 13%)

3-      کشورهایی که صرفا در امور مدنی یا به صورت  نظامی غیر مسلح سربازی دارند.(8 کشور، 4%)

4-      کشورهای که سربازی انتخابی دارند.(12 کشور، 6%)

5-      کشورهایی که مدت سربازی را به 18 ماه کاهش داده‌اند. (11 کشور، 6%)

6-      اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند. (12 کشور، 6% )

7-      کشورهایی که سربازی اجباری بیش از 18ماه، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی نظامی دارند. (20کشور، 10%)

متاسفانه نام کشور ایران در زمره آخرین گروه قرار دارد که نشان می دهد علی رغم برخی بهبودها در مقایسه با دیگر کشورها کمترین میزان بهینه سازی و اصلاح را در مورد نظام وظیفه انجام داده ایم.

 

حالا اگه گفتین چرا به ما متولدین حول وحوش ده 60 می گن نسل سوخته؟

چون اون موقعی که بحث کنکور بود پدرمون در اومد تا دانشگاه قبول شیم و وقتی هم که قبول شدیم گفتن قراره کنکور حذف بشه و حالا هم که رفتیم خدمت میگن قراره سربازی حذف بشه یعنی اینجوری بوش میاد.....لااقل کاشکی دست اندرکاران فکر این نسل رو هم میکردن..چرا؟با یه حساب ساده می فهین...من 20 ماه برم خدمت و اگه قبلش خیلی زرنگ بوده باشم پشت کنکور نمودم و سریع رفتم دانشگاه...واگه مونده باشم یعنی 1سالو 20 ماه یا بیشتر از کسانی که از خودم کوچکترند تو زندگی عقبم...گرفتین مطلبو؟؟؟؟؟؟

دسته ها : در و دل
جمعه اول 6 1387
New Page 1

سلام امروز چیزی براتون ندارم..خوب چیه مگه حتما باید چیزی باشه..این یعنی فقط اعلام حضور...

دسته ها :
شنبه بیست و چهارم 1 1387
X