معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
صفحه ها
دسته
Pleas witt.....
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1076813
تعداد نوشته ها : 1036
تعداد نظرات : 117
Rss
طراح قالب
GraphistThem264


روزنامه گل 04 خرداد 1391

دسته ها : خبر هاي ورزشي
چهارم 3 1391 11:2 صبح

گلزنان برتر ليگ قهرمانان آسيا


مهاجم برزيلي تيم حذف شده الجزيره امارات در صدر جدول گلزنان ليگ قهرمانان آسيا قرار دارد.


 

    به گزارش پايگاه اي اف سي، رده بندي گلزنان اين رقابتها در پايان ديدارهاي روز سه شنبه از دور يك هشتم نهايي به شرح زير است:

12 گل: ريكاردو اوليويرا از الجزيره امارات

5 گل: ايمن زايد از پرسپوليس ايران ، داريو كونكا از گوانگجو اوورگراند چين، برونو سزار كوريا از سپاهان اصفهان، ويكتور سيموئش از الاهلي عربستان، امارا ديان از النصر امارات

4 گل:‌ لياندرو دومينگوئس از كاشيوا ريسول ژاپن، يوسف العربي از الهلال عربستان، لي دونگ گوك از جيونبوك هيونداي كره جنوبي، نايف هزازي از الاتحاد عربستان

لازم به ذكر است در پايان ديدارهاي ديشب دور يك هشتم نهايي جام كنفدراسيون آسيا نيز رجا رافع گلزن تيم الشرطه سوريه با 9 گل در صدر قرار دارد و سباستين تيگالي مهاجم آرژانتيني تيم الاتفاق عربستان به همراه اديسون فونسكا مهاجم كلمبيايي تيم ناوي بانك ويتنام با 8 گل دوم هستند.

 

 

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
سوم 3 1391 10:16 بعد از ظهر

بنگر:برخوردهاي ديشب با رحمتي در شان ما نبود


مدافع بلند قامت تيم فوتبال فولاد مباركه سپاهان با بيان اينكه در برخي ديدارهاي داخلي فضاي ورزشگاهها مناسب نيست، گفت:برخوردهاي شب گذشته (سه شنبه شب)‌با رحمتي نيز در شان فرهنگ ايراني نبود.


 محسن بنگر درگفتگو با ايرنا با اشاره به اهانت تعدادي تماشاگرنما به مهدي رحمتي دروازه بان استقلال درديدارشب گذشته تيم هاي سپاهان اصفهان و استقلال تهران اظهارداشت: اين رفتارها در شان ما ايراني ها نيست.

وي افزود: هر رفتار غيرحرفه اي تماشاگران كه موجب اهانت به ديگر بازيكنان ودست اندركاران فوتبال شود از نظر من محكوم است و اينگونه رفتارها را نمي پسندم.

مدافع تيم فوتبال فولاد مباركه سپاهان اظهار داشت: در فوتبال حرفه اي، انتقال بازيكنان از يك تيم به تيم ديگر طبيعي است و نبايد موجب كينه طرفداران تيم سابق شود.

بنگر خاطرنشان كرد:''مهدي رحتمي ''دروازه بان استقلال تهران دو فصل قبل از دروازه سپاهان محافظت كرد و براي كسب دو جام قهرماني براي سپاهان زحمت كشيد.

وي اضافه كرد:نبايد شب گذشته در ورزشگاه فولاد شهر به ''مهدي رحمتي'' اهانت مي شد و انتظار داشتم تماشاگران فهيم سپاهان از اقدام توهين آميز تعداد اندك تماشاگرنماها جلوگيري مي كردند.

وي با بيان اينكه'' يك بازيكن ممكن است در يك فصل در يك تيم به عنوان يار و در فصل ديگر به عنوان رقيب ظاهر شود '' گفت:ورزش، ميدان رقابت جوانمردانه است و تماشاگران نيز از اين قاعده مستثني نيستند و بايد جوانمردانه تيم محبوب خود را تشويق كنند.

بنگر درباره قراردادش با تيم فوتبال سپاهان نيز گفت: قرارداد من با اين تيم تمام شده و درصددم تا پس از هشت سال حضور در سپاهان، جاي خود را به بازيكنان ديگر واگذار كنم.

وي به درج خبر غيرواقعي در يكي از روزنامه ها مبني برانتقالش به يكي ازتيم هاي پايتخت اشاره و تصريح كرد:از اين روزنامه به مراجع قضايي شكايت خواهم كرد.

دسته ها : خبر هاي ورزشي
سوم 3 1391 10:13 بعد از ظهر

 

كروش: تيم ملي من شبيه املت بدون تخم‌مرغ است! / ديگر نمي‌گويم فدراسيون از ما حمايت نمي‌كند

تمرين تيم ملي به صورت جدي از صبح ديروز در كمپ مجهز بشيكتاش آغاز شد.

محمدحسين زرندي / كارلوس كروش ديروز تقريباً از همه چيز رضايت داشت به غير از عدم حضور بازيكنان پرسپوليس، استقلال و سپاهان. تمرين صبح كه تمام شد، به سراغ كروش رفتيم تا در مورد شرايط تيم ملي با او صحبت كنيم. اين مربي حرفه‌اي، با گشاده‌رويي، دعوت‌مان را پذيرفت و اين طور بود كه سر حرف‌مان باز شد:
*تبريك مي‌گوييم. كمپ بسيار مجهزي را انتخاب كرده‌ايد.
بله خوشبختانه همان‌طور كه مي‌بينيد اينجا فضا و اتمسفر عالي داريم. امكانات و كيفيت بسيار بالاست و همه بازيكنان با تمركز كامل به كارشان ادامه مي‌دهند. در حال حاضر همه چيز در بهترين حالت خود قرار دارد.
*پس عدم حضور بازيكنان اصلي تيم ملي كه بايد از استقلال، سپاهان و پرسپوليس بيايند مشكلي به وجود نياورده است؟
چرا، با اين موضوع مشكل بسيار بزرگي داريم. تيم ملي در حال حاضر شبيه املت بدون تخم‌مرغ است! البته من نمي‌گويم آنها بازيكن اصلي هستند يا نيمكت‌نشين. بايد بيايند و در تمرينات و مسابقات ثابت كنند بازيكن اصلي هستند يا نه. من به شما يك جمله مي‌گويم: پختن املت بدون تخم‌مرغ، كار بسيار سختي است ولي الان زماني است كه بايد به جلو و به آينده فكر كنيم. بايد از اين زمان براي انجام كار، به بهترين نحو ممكن استفاده كنيم و به انجام وظايف‌مان بپردازيم. نمي‌توانيم با عذرخواهي و توجيه كارمان، برنده باشيم. من داشتم در مورد تاريخ ايران در گذشته‌ها مطالعه مي‌كردم كه به يك ضرب‌المثل بسيار جالب برخوردم و آن را از ايراني‌ها آموختم. ما بايد در مورد آينده‌اي كه پيش روي‌مان قرار گرفته تمركز داشته باشيم. اين دقيقاً معني آن ضرب‌المثل معروف ايراني‌هاست كه مي‌گويند يك ميوه شايد در ابتدا ترش باشد اما اگر از زمان و فرصت بهترين استفاده را ببريم به يك خوراكي شيرين بدل مي‌شود (منظور كارلوس كروش، ضرب‌المثل معروف «گر صبر كني، ز غوره حلوا سازي» است).
*شما چقدر به آينده تيم ملي با اين شرايط خوشبين هستيد؟
خوشبيني من زماني افزايش پيدا مي‌كند كه مسئولان و اطرافيان تيم ملي بيشتر از گذشته از ما حمايت كنند. در اين صورت است كه مي‌توانم بگويم يك مربي خوشبين به آينده هستم. ما در ميانه راه هستيم، درست در وسط يك جنگ تمام‌عيار. در حال حاضر زماني براي گلايه نيست. نمي‌توانيم حالا كه فرصت اندكي تا شروع بازي‌ها باقي مانده، بهانه بياوريم و بگوييم تفنگ‌مان، گلوله ندارد. بايد بجنگيم و پيروز شويم. تكرار مي‌كنم كه توجيه و عذرخواهي، برنده را مشخص نمي‌كند. ما ضرب‌المثلي در زبان پرتغالي داريم كه مي‌گوييم وقتي سگ نداري، با گربه بجنگ و برنده شو! بايد در دعوا و جنگ، شهامت و انگيزه پيروزي داشته باشيم.
*شما به فدراسيون و حمايت‌هاي اين نهاد اشاره كرديد. آيا در حال حاضر حمايتي مي‌بينيد؟
بله حمايت مي‌شويم! الان ديگر زمان آن نيست كه تمركز تيم را با اعتراض به هم بزنم. نمي‌خواهم تمركز را از تيمم بگيرم و ذهن‌مان معطوف به مسئله ديگري شود. اين كار تيم ملي و فدراسيون نيست كه هر كدام جداگانه و تنها باشند. مسئله، تعامل و تعهد دوطرفه است. نمي‌خواهم تا روز بعد از بازي با ازبكستان و قطر حرفي در مورد حمايت يا عدم حمايت از تيم ملي به زبان بياورم و راجع به اين موضوع صحبتي كنم. بازيكنان را در اختيار دارم و باقي ياران نيز تا روز پنج‌شنبه به ما اضافه مي‌شوند. اميدوارم بازيكنان پرسپوليس، سپاهان و استقلال را نيز در بهترين شرايط داشته باشم.
*يعني باور كنيم از شما و تيم ملي حمايت مي‌شود؟
من همه چيز را شفاف بيان مي‌كنم تا همه متوجه شوند. اگر تيم ملي همان حمايتي كه نياز دارد را ببيند، ما بهترين نتايج را به دست مي‌آوريم. حمايت و اميد دادن به تيم ملي، لازمه كار ماست. كارها بايد درست انجام شود و اين موضوع نياز به برنامه‌ريزي و حمايت دارد. ما كار خودمان را مي‌كنيم اما احساسم مي‌گويد اگر حمايت‌ها از تيم ملي به لحاظ مالي و معنوي شبيه حمايت از باشگاه‌ها بود، ما با كمترين مشكل مواجه مي‌شديم.
*در اين شرايط، يك خبر خوب هم براي شما وجود دارد، اينكه 5 بازيكن اصلي ازبكستان در بازي مقابل ايران محروم هستند. اين را مي‌توان يك وزنه خوب دانست؟
نمي‌دانم از اين مسئله چگونه بايد استفاده كنيم. بايد اول ببينيم در بازي مقابل ازبكستان چه پيش مي‌آيد. كسي نيست كه تضمين بدهد و گارانتي كند كه 5 بازيكن محروم، حتماً جزو ياران اصلي تيم ملي ازبكستان هستند! براي من مهم است كه ما چه كاري مي‌خواهيم انجام دهيم؟ ما با قابليت‌هاي خودمان بايد برنده شويم نه با ضعف حريف. نمي‌خواهم به خاطر ضعف حريفان به سه امتياز بازي‌هاي پيش رو برسيم بلكه بايد بازي خوب و قدرتمندي ارائه دهيم و پيروز شويم. ما براي برد به تاشكند سفر مي‌كنيم و طوري مقابل ازبكستان بازي را مديريت خواهيم كرد كه در پايان كار، وقتي درون رختكن در آئينه خود را مي‌بينيم، سرمان را بالا بگيريم و با خوشحالي و افتخار راجع به بازي حرف بزنيم.
*به هر حال چشم 70 ميليون نفر به تيم شماست و همه ايراني‌ها آرزو دارند اين بار شما براي‌شان سهميه رسيدن به جام جهاني را به دست آورديد. اين موضوع كارتان را سخت نمي‌كند؟
اگر اين طور باشد كه شما مي‌گوييد، كشوري مثل چين يك ميليارد نفر جمعيت دارد و همه آنها آرزو دارند يك روز تيم‌شان قهرمان جام جهاني شود! ولي اين كافي نيست. آرزوهاي بزرگ براي رسيدن به يك افتخار بزرگ كافي نيست، بايد تلاش‌هاي بزرگي هم داشته باشيد. نبايد فقط زير درخت آناناس بنشينيد و آناناس‌ها را تماشا كنيد. بايد برويد جلو، بايد كار كنيد، تلاش و كوشش داشته باشيد تا به همه چيز برسيد. ايران 70 ميليون نفر جمعيت دارد و چين يك ميليارد نفر ولي در زمين بازي، همه تيم‌ها با يازده نفر به ميدان مي‌آيند و جنگ يازده به يازده جريان دارد. اگر نرويم و با تمرينات مداوم و تلاش زياد، خودمان را نسازيم، قطعاً آرزوي 70 ميليون نفر تأثيري در گرفتن سهميه جام جهاني ندارد. قانون بازي فوتبال اين است «آرزوي كمتر، كار بيشتر» دوباره تكرار مي‌كنم كمتر آرزو مي‌كنيم و بيشتر كار مي‌كنيم. واقعيت اين است كه آرزو كردن هيچ‌كس را به موفقيت نمي‌رساند چون شايد خيلي‌ها تنبلي كنند. فقط آرزو داشته باشند و از كار كردن فراري باشند.
 
دسته ها : خبر هاي ورزشي
سوم 3 1391 9:57 بعد از ظهر

 

بنگر: يكي از شيرين‌ترين گل‌هاي دوران فوتبالم را زدم/ من و سيدجلال دوست داريم براي پرسپوليس بازي كنيم23

 محسن بنگر مدافع بلندقامت سپاهان در بازي با استقلال باز هم توانست گلزني كند.

 اين گل هم مثل گلي كه او در ديدار مقابل الاهلي به ثمر رساند مهم بود. بنگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاين در مورد گلي كه به ثمر رساند مي‌گويد:«‌ خيلي خوشحالم كه اين گل را زدم و فكر مي‌كنم يكي از شيرين‌ترين گل‌هاي دوران فوتبالم بود. گلي كه به الاهلي زدم حساس‌تر بود ولي گلي كه به استقلال زدم شيرين‌تر بود و اين گل را به هواداران سپاهان تقديم مي‌كنم.»
بنگر ادامه مي‌دهد:« ما بازي بسيار خوبي را انجام داديم و خوشحالم كه در نهايت به جمع 8 تيم برتر آسيا رفتيم. سپاهان نشان داد كه بهترين تيم ايران است و بعد از قهرماني در ليگ برتر قدرت خودمان را ثابت كرديم. سپاهان حتي مي‌تواند به قهرماني در آسيا هم برسد.»
از بنگر در مورد شعارهاي تماشاگران عليه سيدمهدي رحمتي سوال مي‌كنيم كه اينگونه جواب مي‌دهد:« حركت تماشاگران سپاهان زشت بود و آنها نبايد به رحمتي توهين مي‌كردند. حواس من به بازي بود و نمي‌دانم چه حرف‌هايي در مورد رحمتي زده شد ولي نبايد با او اين برخورد را مي‌كردند. من به خاطر اتفاقاتي كه افتاد از رحمتي عذرخواهي مي‌كنم.»
بنگر حالا قراردادش با سپاهان به پايان رسيده است. او در مورد بحث حضورش در پرسپوليس به همراه سيدجلال حسيني خاطرنشان مي‌كند:« من و سيدجلال دوست داريم به پرسپوليس برويم ولي هنوز اين اتفاق قطعي نشده است. با اين حال فكر مي‌كنم تا سه، چهار روز ديگر تكليف من و سيدجلال مشخص شود.»
دسته ها : خبر هاي ورزشي
سوم 3 1391 10:3 بعد از ظهر

 

جباري: گل‌فروش سر چهارراه مي‌تواند جزو بهترين بازيكنان آسيا باشد/ استقلال مشكل فني داشت

مجتبي جباري بعد از بازي با سپاهان دوباره مصاحبه‌اي متفاوت انجام داد.

هافبك استقلال بعد از حذف تيمش از ليگ قهرمانان آسيا دوباره لب به انتقاد گشود. جباري به شايعاتي كه در مورد تغييرات مديريتي استقلال پيش آمد اشاره كرد و گفت: «فكر مي‌كنم با اين وضعيت هميشه به مشكل برمي‌خوريم. بايد مديري انتخاب شود كه چند سال فرصت داشته باشد و كارهاي زيرساختي انجام دهد اما در كشور ما مديران زمان را مديريت مي‌كنند و بايد كاري انجام دهند كه به نفع خود و تيم‌شان باشند، به همين دليل به آينده فكر نمي‌كنند. امسال هم فتح‌الله‌زاده تحت فشار بود و امروز هم به دليل اينكه نتوانسته بود شرايط مالي را فراهم كند دير به تيم پيوست. با اين وضعيت سال‌هاي خوبي را نمي‌گذرانيم. اگر فتح‌الله‌زاده زمان بيشتري به عنوان مديرعامل كار كند مي‌تواند براي زيرساخت‌ها كار كند و در بلندمدت تاثيرگذار باشد. اميدوارم كه انتخاب مديران فقط به اين دليل نباشد كه تنها يك كسي را انتخاب كنند و او تجربه كسب كند. بايد كارهايي انجام شود كه سال به سال به استقلال چيزي اضافه شود. حالا پس از مدت‌ها كمپي براي ما تهيه شده است كه شرايط معمولي هم دارد و پس از اين همه سال چيز زيادي نيست. هر تيمي در كشورهاي عربي و حتي ازبكستاني كه مردم آن به سختي زندگي مي‌كنند، امكانات حرفه‌اي را در اختيار دارد.»
جباري ادامه داد: «يك جلسه تمرين تيم را تعطيل كرديم و خيلي‌ها ايراد گرفتند. بازيكنان تيم ما اكثرا ملي‌پوش هستند و اگر حرف من نادرست بود، تبعيت نمي‌كردند. وقتي كه ما اينقدر اهميت داريم پس چرا نبايد امكانات باكيفيت و آينده‌نگري در تيم‌هاي ما وجود داشته باشد. استقلال تيم بزرگي است و هر سال مي‌تواند قهرمان آسيا شود اما خيلي از افرادي كه در ورزش حضور دارند، جايگاه فوتبال ايران را نمي‌دانند. اگر بدانند كه مي‌توانيم در جام جهاني جزو هشت تيم قرار بگيريم، اين طور برخورد نمي‌كنند. متاسفانه آن‌ها فكر مي‌كنند كه اندازه ما همين است.»
جباري افزود: «دلم براي اين همه جوان كه سرگردان هستند مي‌سوزد. جواني كه در چهارراه‌ گل مي‌فروشد مي‌تواند جزو بهترين بازيكنان آسيا باشد. مانند كشورهاي آفريقايي كه شايد يك فرد در آنجا بازيكن خوبي نشود اما وقتي به هلند يا فرانسه مي‌رود به بهترين بازيكن دنيا تبديل مي‌شود. باور كنيد من بحث خودم را نمي‌كنم. شايد من بتوانم با مديرعامل رابطه خوبي برقرار كنم و قرارداد خوبي ببندم و پول آن را بگيرم اما بحث من كلي است و گاهي بعضي‌ چيزها را نمي‌توانم تحمل كنم چرا كه مي‌دانم پتانسيل ما بيشتر از اين حرف‌هاست.»
او در پاسخ به اين سوال كه آيا استقلال مشكل فني داشته يا نه گفت: «ما مشكل فني داشتيم. اگر اندازه‌هاي فوتبال‌مان را مي‌دانستيم و مي‌فهميديم كه چه توانايي‌هايي وجود دارد كسي به سومي ليگ و قهرماني جام حذفي بسنده نمي‌كرد. اگر ما قهرمان جام حذفي نشويم، چه تيمي بشود؟»
دسته ها : خبر هاي ورزشي
سوم 3 1391 9:59 بعد از ظهر

 

حضور نخستين زن محجبه در پاتيناژ + عكس

ديگر ورزشها - سايت باشگاه خبرنگاران منتشر كرد:

 

اولين زن محجبه در مسابقات بين المللي اسكيت روي يخ شركت مي كند.

زهره لاري اولين زن امارتي كه در مسابقات بين المللي اسكيت روي يخ (پاتيناژ) با حجاب شركت مي كند.

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و هشتم 2 1391 10:20 صبح

 

عكس يادگاري يك استقلالي با بازيكن پرسپوليس / نشان دادن انگشتان دست به علامت ۴ پيروزي در دربي

 يك استقلالي در لحظه عكس گرفتن با بازيكن پرسپوليس حركت جالبي انجام داد.

ب؛در سفر اخير پرسپوليسي ها به امارات براي بازي با الشباب يكي از هواداران استقلال در عكس يادگاري كه با حميد علي عسگر انداخته است انگشتان دو دست خود را طوري نشان داده است كه فقط و فقط يادآور يك چيز است.4 پيروزي متوالي آبي پوشان در دربي بزرگ پايتخت خاطره اي است كه از ياد هواداران استقلال نمي رود.

 

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و هشتم 2 1391 10:12 صبح

صعود در ازبكستان با برد ۱۰ نفره/ استقلال انتقام ليگ را از سپاهان مي گيرد؟

استقلال با پيروزي دو بر صفر مقابل نسف قارشي به مرحله بعدي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا صعود كرد.

استقلال با پيروزي شيرين در ازبكستان توانست تيم دوم گروهش شود و به مرحله دوم بازي ها صعود كند. استقلال كه تا قبل از اين بازي 8 امتياز داشت با دو گل يركوويچ در دقيقه 10 بازي و 49 مجتبي جباري كه از روي نقطه پنالتي بدست آمد ، از سد حريف بگذرد. استقلالي ها در دقيقه 65 بازي هم مهدي امير آبادي را به دليل دو اخطاره شدن از دست دادند. استقلال 10 نفره كه به رغم پيروزي در بازي ، موقعيت هاي گل كمتري از حريف داشت ، با يك يار كمتر هم توانست روند بازي را حفظ كند. استقلال كه در اين بازي خيلي از بازيكنانش را در اختيار نداشت در اين بازي توانست ناكامي هاي ليگ را به فراموشي بسپارد. نكته جالب اين بازي حركت جباري بعد از تعويض در دقيقه 90 بود كه با همه كادر مربيان تيم دست داد . همچنين معدود ايرانيان حاضر در ورزشگاه هم به شدت نماينده ايران را تشويق مي كردند.

استقلال در مرحله بعدي ليگ قهرمانان آسيا حريف سپاهان اصفهان است. مسابقه اي كه مي تواند فينالي باشد براي دوتيم. استقلال كه ليگ را به اصفهاني ها هديه داده در بازي هفته آينده ،باز هم كهكشاني خواهد بود و اميد دارد با همه ستاره هايش بتواند تيم قدرتمند سپاهان را در فولادشهر زمين گير كند.

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و هشتم 2 1391 10:12 صبح

 

 

مرزبان پس از صعود سپاهان به مرحله بعد: از حذف استقلال متاسفم!

 مرزبان مي گويد اگر سپاهان و استقلال به هم برخورد كنند قطعا استقلال حذف خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاين؛مرزبان پس از صعود سپاهان به مرحله بعدي ليگ قهرمانان آسيا و احتمال رويارويي با استقلال گفت:«البته براي سپاهان فرقي نمي كند كه در مرحله بعد با كدام تيم بازي كند اما بايد بگويم كه از حذف استقلال واقعا متاسفم.»
او اين را گفت و ادامه داد:«در بازي با الاهلي ما شايسته برد بوديم و بايد 4 يا 5 گل به آنها مي زديم.به هر حال از نتيجه راضي هستيم و از همين حالا براي بازي آينده تيم برنامه ريزي مي كنيم.»

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و هشتم 2 1391 9:58 صبح
X