دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1631
تعداد نوشته ها : 6
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
شعرهای حقیرم همه ارزونیه چشمای نازتزلالی عشق پاکمفدای روی ماهتبدون تو آسمون همش دلش می گیرهتو که خبر نداریغنچه اما بهانتو می گیرهشمع تو سقاخونهبا گریه هاش تموم شدبهت نرسیدمو باقی عمرمبدون تو حروم شدکاش یه سبد ستاره داشتمتو آسمون چشماتستاره ها رو می کاشتمولی نهچشمای تو پراز شرارستقشنگ تر از ستارستبرای دیدن روی ماهت امانگاه من هنوز آوارست
دسته ها :
پنج شنبه بیست و پنجم 7 1387

به که گویم که از این فاصله ها مینالم***من به عشق خود در این قافله ها میبالم

نه در زمین نه اسمان نمانده عشق در میان***مه در دیار عاشقان بمرده ان یر زمان

چرا سفر نمی کنی تو از دیار نا کسان***که ناکسان این زمان کشند ان خدایمان

به اسمان پناه بر که خانه ی مهر خداست***اما چه حاصل از سفر،خدا از اسمان جداست

خدای تو عشق تو است،عشق زمین و اسمان***چو عشق تو به دل برد،نظر کند به این جهان

نگاه او به هم زند تمام هستی مرا***فقط به او نظر کنم،که داد مستیِ مرا

دسته ها :
پنج شنبه بیست و پنجم 7 1387

نگو زود است.نگو زود است برای دل بریدن.نگو زود است برای مردن.این زیستن از صدها بار مردن بد تراست.که نمیدانیم چه میکنیم.چه میخواهیم.از کجا امده ایم و به کجا خواهیم رفت.این زندگی پوچ و بی دلیل چه معنی دارد.پس بمیر که مردن شرافتمندانه تر است از این زشت زیستن.انقدر زشت زندگی میکنیم که حتی خدارا،خالقمان را هم فراموش کرده ایم.زیبایی را در ظاهر میبینیم.در ثروت و در مال.چه حاصل از این زیستن.زیبایی مطلق خداست.روح است.روح پاک.اه.چه میگویم.این انسانهای پوچ چه میدانند از پاکی.فقط از ان دم میزنند و اسمش را میدانند.زشت ترین زشت ها هم پاک است و زیباست برایشان.اه اگر میدانستند پاکی چیست و زیبایی چیست لحظه ای به این زندگی راضی نمیشدند.میمردند و میمردند و میمردند.

دسته ها :
پنج شنبه بیست و پنجم 7 1387

عشـق مـیـان دو فـرد طــی چنـــدین مرحله متفاوت تکامل
می یـابد که به مـنـظور بــقای عشق هر کدام ازاین مراحل
اهمیت خاص خود را دارا میباشد این مراحل شامل:

مجذوب شدن، دلربایی، هوس (اشتیاق مفرط)، صمیمیت
و تعهد است:

1- مرحله مجذوب شدن
واکنــش مـثـبـت نسـبت به یک شخص است که خود به دو
مرحله تقسیم بندی میگردد:

* مجذوب شدن فیزیکی: هنگامــی روی مــــی دهد که
جـسم شمـا نــــسبت به یک شخص از خود واکنش نشان
میدهد. واکنشهایی همچون: افزایش ضربان قلب، افزایش درجه حرارت بدن، تعریق کف دستها و دلهرگی. این مرحله سطحی ترین و ابتدایی ترین مرحله عشق میباشد اما در عین حال یکی از قدرتمند ترین عوامل است.

* مجذوب شدن عاطفی: هنگامی که اوضاع و احوال مساعد و مطلوب باشد شکل میگیرد. پس از آنکه شما از لحاظ فیزیکی مجذوب شخصی گردید سپس باب گفتگو را با وی خواهید گشود و اگر متوجه شدید که اشتراکاتی با یکدیگر دارا میباشید از قبیل سرگرمیها، طرز تفکر، ایدئولوژی، شغل، تحصیلات، علایق و دیگر زمینه های مشترک سپس از لحاظ احساسی مجذوب یکدیگر خواهید گشت.

همچنین مجذوب شدن از لحاظ عاطفی حتی میتواند در فقدان مجذوب شدن از لحاظ فیزیکی نیز به وقوع بپیوندد. در این صورت پیوند و رابطه مستحکم تری ممکن است میان دو فرد ملاقات کننده پدید آید. زیرا پیشداوریها و پیش فرضهای مبتنی بر ظاهر فیزیکی دیگر وجود نخواهند داشت.


2-دلربایی
در اصل به عمل تلاش برای تاثیرگذاری و جلب توجه و نظر فردی دیگر توسط توجه متقابل و اهدای هدایا و غیره اطلاق میگردد. دلربایی نیز دو قسم است:

دلربایی خودخواهانه و دلربایی غیر خودخواهانه و با خلوص نیت.

دلربایی خود خواهانه: هنگامی روی میدهد که شما اقدام به اعمال رمانتیک میزنید صرفا بمنظور منفعت شخصیی خودتان. مانند هدیه دادن برای تحت تاثیر قرار دادن شریک خود. در واقع شما دلربایی را بعنوان یک آلت و به عنوان معامله بکار میبرید.

دلربایی خالصانه:هنگامی روی میدهد که شما تنها برای دلخوشی و لذت شریکتان دست به اعمال رمانتیک میزنید. شما نیز تنها از خوشحالی و لذت شریک خود ابراز خوشنودی میکنید.
دلربایی (و یا عشق) خودخواهانه خیلی زود به سردی گراییده و زایل میگردد. اما دلربایی ( و یا عشق) عاری از هر گونه خودخواهی تداوم خواهد یافت. از آنجایی که دلربایی و رمانتیک بودن یک عمل میباشد بسیاری از افراد که مدت زیادی را با یکدیگر گذرانده اند آن را به دست فراموشی میسپارند اما با تلاش آگاهانه قادر خواهند بود شعله های آن را مجددا افروخته سازند.


3- مرحله هوس (اشتیاق مفرط)
آرزوی داشتن فردی، تا آن حد که جدایی از آن فرد غیر ممکن میگردد. این هنگامی است که رابطه احساسی مبدل به رابطه فیزیکی میگردد. این مرحله بسیار حائز اهمیت است. این مرحله لحظه ای است که رابطه به یک دو راهی منشعب میگردد که دو فرد میباید یکی از آن دو راه را برای ادامه مسیر برگزینند: یک راه که به تباهی می انجامد و مسیر دیگر که به مرحله والاتر منتهی میگردد.


4- مرحله صمیمیت
به یک ارتباط تنگاتنگ و بسیار نزدیک اطلاق میگردد. دو فرد افکار، عقاید، احساسات و رویاهایشان را با یکدیگر قسمت میکنند. در یک صمیمت حقیقی چیزی برای پنهان ساختن از یکدیگر وجود نخواهد داشت. صمیمیت یک پدیده ناگهانی نبوده بلکه یک روند تدریجی و پیشرونده میباشد که هیچگاه متوقف نمیگردد. هرگاه صمیمیت در یک رابطه وجود نداشته باشد ممکن است آن رابطه برای مدتی دوام بیاورد اما همیشگی نخواهد بود.


5- مرحله تعهد
به التزام برای صادق و وفادار ماندن به همسر خود در سراسر سختیها و خوشیهای زندگی اطلاق میگردد. اگر شما قادر بوده اید تا این مرحله از عشق پیشروی کنید پس چرا میخواهید به همه چیز پشت پا بزنید؟ به یکدیگر گوش دهید، با یکدیگر سازش کنید و به خاطر داشته باشید که برای دستیابی به این مرحله و موفقیت مسیر دشواری را پیموده اید. بنابراین قدر جایگاه خود را بدانید.

دسته ها :
پنج شنبه بیست و پنجم 7 1387

۱.افراد اهل عمل، همیشه با پشتکار و تحمل مشکلات، عرصه را بر رقبایی که تحمل کمتر دارند تنگ می کنند و همین افراد هم هستند که موفق می شوند.(پشتکار)

2.کسی که از استعدادهایش استفاده نکند، نه تنها وفق نمی شود، بلکه از افراد فعال بی استعداد هم عقب می ماند.(استعداد)

3.عده زیادی از مردم هستند که واقعا نمی دانند از زندگی چه می خواهند و از دنیا چه توقعی دارند. به طور طبیعی، این فراد ارزش های خود را هم نمی شناسند و اگر به موفقیتی هم دست پیدا می کنند، صرفا تصادفی است.(هدف)

4. 94% افرادی که توانسته اند در کار خود موفق شوند، افرادی هستند که کارشان را (منظور کاری است که در آن موفق شده اند)، از همه چیز بیشتر دوست دارند.(علاقه به شغل)

5.کسی موفق است که با قدرت تمام توانته خودش را متقاعد کند که موفق می شود.(تلقین به خود)

6.حقایق را بپذیرید،در مواردی که حقیقت ممکن است برایتان نا خوشایند باشد، از آن ناگزیر نداشته باشید.(حق پذیری)

7.در دانا غرایز در خدمت اراده اند و در نادان، اراده به غرایز خدمت می کند.(دانا و نادان)

8. فکرتان را روی موضوع اصلی که در واقع محور علاقه ی اصلی شما است، متمرکز کنید.(تمرکز)

9.همان گونه که خورشید تابان سایه را تار و مار می کند،‌ پرتوهای افکار مثبت هم که از دلی قوی و خالص و با ایمان می درخشند و نشأت می گیرند، نیروهای نا توان کننده و«بدی ها» را گریزان می کند.(افکار مثبت)

10. همه ی انسان های موفق اهل عمل و تلاش هستند. موفقیت با شانس بی ارتباط است. تلاش بیشتر، ما را به موفقیت نزدیک تر می کند.(تلاش)

دسته ها :
سه شنبه بیست و سوم 7 1387

خدایا من در این دنیا اسیرم

اسیرس از دل بیگانگانم

خدایا دلم از جنس نور

در این دنیا در حال عبور

عبوری از دل سرزمینها

دلم سرشار از غم های دنیا

خدایا دل در این دنیا خراب

دلم غمخوار آینده و حال

خدایا سراسر غم دنیام

به هیچ کس نمیرسه صدام

خدایا من نموتونم بمونم

برای لخظه های خود بسوزم

خدایا این دلم طاقت نداره

غم این جان را کنار نگذاره

خدایا من در این دنیا پذیرام

که بیهوده و بی علت بمیرم

کنم غم های خود را فراموش

دل خود را کنم آزاد و خاموش

شاعر : آرمین

دسته ها :
سه شنبه بیست و سوم 7 1387
X