؛رادیو فرانسه -
؛ انتخاب"هیلاری کلینتون"به سمت وزیر خارجه آینده آمریکا توسط"باراک اوباما "، پرسش هایی را در نحوه برنامه های آینده سیاست خارجی رئیس جمهور منتخب آمریکا بر انگیخته است.برخلاف مسکو که این انتخاب را ادامه سیاست های خارجی آمریکا در قبال خود می داند، تمام متحدین غربی آمریکا و چین از این انتخاب استقبال کرده اند. در خاورمیانه، هرچند این انتخاب باعث خوشحالی اسرائیل شده و "اهود اولمرت" نخست وزیر این کشور گفته است که"هیلاری کلینتون "دوست اسرائیل وملت یهود است، لیکن، این انتخاب خبر امیدوارکننده ای برای اعراب وایرانیان که پس از سال های ریاست جمهوری "بوش"، به تغییرات اساسی در سیاست خارجی آمریکا در این منطقه امید بسته اند، محسوب نمی شود.

؛رادیو آلمان -
؛ با وجود چالش های خارجی زیاد در برابر ایالات متحده  آمریکا، کارشناسان سیاست خارجی در واشنگتن براین باورند که بزرگ ترین چالش سیاست خارجی رئیس جمهور جدید آمریکا، مسئله  ایران و چگونگی رفتار با این کشور است.بحران مالی، ورشکستگی صنایع خودروسازی آمریکا، حملات تروریستی در بمبئی... . بر روی صفحه  تلویزیون دفتر انتقالی باراک اوباما در شیکاگو، این روزها تصاویر کانون های داغ بحران در حرکت اند.

؛بی بی سی -
؛علی معلم، مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه دنیای تصویراعلام کرده که حکم شعبه ٢٧دادگاه حقوقی مجتمع قضایی شهید بهشتی به تازگی به او ابلاغ شده است و انتشار مجله دنیای تصویر از نیمه دی ماه دوباره آغاز خواهد شد.؛

بی بی سی -
؛محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، ضمن تشریح سیاست های دولت خود، به اوضاع بین المللی پرداخته و از جمله حملات اخیر در هند را بخشی از توطئه ای بین المللی دانسته است.آقای احمدی نژاد که در یک برنامه پرسش و پاسخ تلویزیونی در شامگاه سه شنبه سخن می گفت، حملات اخیر در شهر بمبئی را به طرح گسترش عضویت پیمان آتلانتیک شمالی - ناتو - نسبت داد و گفت "در سازمان ملل هم گفتم که به نظرم این فشار بر افغانستان و پاکستان، هدف اصلی آن هند و چین است."


دسته ها :
پنج شنبه جهاردهم 9 1387
X