برخی از صحبت های افشین قطبی در مورد دلایل استعفایش از سمت سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس در فیلمی قرار دارد که بنا بردلایلی سانسور شده و جز یک بخش گزینشی ، هنوز در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. چه بسا پخش کامل این فیلم بتواند به روشن شدن زوایای این رویداد کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در حالی از سمت سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس استعفا کرد که قبل از این اقدام در نامه ای به اعضای هیئت مدیره باشگاه به مشکلات خود برای ادامه همکاری با این تیم اشاره کرده بود.

بخشی از این نامه که در نشست ویژه اعضای هیئت مدیره پرسپولیس مطرح و مورد بررسی قرار گرفته بود، در اختیار رسانه های گروهی قرار گرفت اما تا به حال متن کامل آن از سوی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه منتشر نشده است. در این مورد گفته می شود افشین قطبی 10 دلیل را به عنوان عوامل استعفای خود مطرح کرده و از مسئولان باشگاه پرسپولیس خواسته بود که تا قبل از انجام استعفا نسبت به رفع این مشکلات اقدام کنند.

قطبی در شرایطی از سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس استعفا کرد که براساس مفاد قراردادش باید مشکلات و موانع موجود را قبل از هرگونه اقدامی به صورت مکتوب در اختیار مدیرعامل قرار می داد. وی که فصل گذشته پرسپولیس را با مدیریت حبیب کاشانی به عنوان قهرمانی رساند، براساس مفاد قرارداد جدیدش، چند روز قبل از استعفا مشکلات خود را در قالب نامه ای بیان کرد و سه شنبه شب دو هفته گذشته در اقدامی غافلگیر کننده استعفا داد و راهی دبی شد.

اما روشن شدن زوایای ماجرای آخرین شب حضور قطبی در ایران می تواند به بخشی از ابهامات موجود در مورد دلایل استعفای وی پاسخ دهد. افشین قطبی سه شنبه شب دو هفته پیش و قبل از آنکه تهران را به مقصد دبی ترک کند در مصاحبه ای تلویزیونی که در منزل شخصی اش انجام داد به طور مفصل دلایل کناره گیری اش را مطرح کرد.

بخشی از این فیلم در اختیار رسانه های گروهی قرار گرفت و پخش شد اما بخش عمده ای از این فیلم که دلایل استعفا و مقصران مرتبط با این استعفا را در خود داشت سانسور شده و در اخیتار رسانه ها قرار نگرفته است. در این میان برخی تهیه کنندگان برنامه های تلویزیونی تلاش کردند به اصل این فیلم دست پیدا کنند اما تا امروز به هدفشان نرسیده اند.

در این مورد گفته می شود افشین قطبی در این فیلم مواردی را مطرح کرده است که افشای آن می تواند به انجام تغییرات در باشگاه پرسپولیس سرعت بیشتری ببخشد و زوایای جدیدی از استعفای مرد دوست داشتنی هواداران پرسپولیس را مشخص کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حالی از سمت خود استعفا کرد و رفت که این تیم برخلاف فصل گذشته نتوانسته است انتظارات هوادارانش را برآورده کند. در این میان برخی مخالفان باشگاه پرسپولیس از عملکرد داریوش مصطفوی به عنوان یکی از دلایل ناکامی پرسپولیس و استعفای قطبی نام می برند که باعث شده است اوضاع این تیم بحرانی تر از قبل شود و به رده پنجم جدول رده بندی سقوط کند.

افشای متن قرارداد افشین قطبی که به نظر می رسد از سوی برخی نزدیکان باشگاه پرسپولیس با هدفی خاص در اختیار رسانه ها قرار گرفت نیز البته گامی دیگر در جهت بیشتر مقصر جلوه دادن داریوش مصطفوی در نابسامانی های اخیر باشگاه پرسپولیس بود و نه حل مشکلات واقعی این باشگاه و آگاهی افکار عمومی از حقیقت.

هر چند که در این خبر میزان مبلغ یکساله قطبی 100 هزار دلار کمتر از رقم واقعی اعلام شد و برخی جزئیات دیگر نیز مطرح نشد اما این سوال را مطرح کرد که در شرایطی که رسانه ها با وجود تلاش بسیار نمی توانند رقم دقیق قرارداد یک بازیکن را از افشا کنند، چطور ممکن است که متن قرارداد سرمربی یکی از بزرگترین تیم های فوتبال ایران به این سهولت در اختیار برخی رسانه ها قرار گیرد؟!

چند هفته پیش و زمانی که اوضاع پرسپولیس رو به بحرانی شدید گذاشته بود محمد علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی و رئیس مجمع این باشگاه در اولتیماتومی به اعضای هیئت مدیره پرسپولیس به آنها هشدار داد اگر توانایی سروسامان دادن به اوضاع این تیم را ندارند، سازمان تربیت بدنی وارد عمل شود.

این اظهار نظر که به نظر می رسید پشتوانه بالاتری از سازمان تربیت بدنی داشت، اعضای هیئت مدیره پرسپولیس را برآن داشت تا با برگزاری نشست ویژه ای نسبت به این هشدار واکنش نشان دهند. پس از این نشست بود که هیئت مدیره این باشگاه با صدور اطلاعیه ای خطاب به محمد علی آبادی اعلام کرد توانایی سروسامان دادن به شرایط نامساعد پرسپولیس را دارد و نیازی به دخالت رئیس مجمع نیست.

البته این نشست در راستای برطرف کردن کدورت های بین داریوش مصطفوی با مجید فرخزادی و حسین هدایتی برگزار شد و پس از آن بود که از سوی طرفین اعلام شد سوء تفاهمات موجود برطرف شده و اگر اختلاف نظری هم از قبل بین این سه وجود داشته است، حالا برطرف شده و پرسپولیس به روزهای اوج خود بازخواهد گشت.

با وجود انتشار این " صلح نامه " اما اوضاع داخلی هیئت مدیره پرسپولیس چندان مساعد نبود و اختلاف نظرهایی که از قبل وجود داشت به نوعی دیگر و در برخی مسائل مالی و فنی بروز کرد و اجازه نداد این تیم به شرایط مطلوب فصل گذشته بازگردد.

از سوی دیگر ماجرای واگذاری باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی نیز که از مدتها پیش مطرح شده بود طی روزهای گذشته به عنوان یکی از ابزارهای ایجاد تغییر و تحولات این باشگاه مطرح شده است.

در این بین از برکناری داریوش مصطفوی به عنوان محتمل ترین گزینه تغییرات در باشگاه پرسپولیس نام برده می شود. مدیرعاملی که علاوه بر اظهارات متفاوت رسانه ای اش ، طی هفته های گذشته و خصوصا پس از شکست ها و ناکامی های تیم فوتبال این باشگاه از سوی هواداران این تیم به استقلالی بودن هم محکوم می شود.

طی روزهای گذشته صحبت هایی در مورد احتمال برکناری وی از سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس مطرح شده است اما گویا اعضای هیئت مدیره و مسئولان سازمان تربیت بدنی همچنان از حضور وی در پرسپولیس حمایت می کنند. این در حالی است که اطلاعات خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که ضرورت این برکناری از سوی مسئولان دیگری به غیر از سازمان تربیت بدنی مطرح شده است و ظاهرا زمان مشخصی هم برای ایجاد این تغییرات در نظر گرفته شده است.

به نظر می رسد با توجه به مجموع اتفاقاتی که طی ماههای اخیر در باشگاه پرسپولیس رخ داده و اتهاماتی که برخی هواداران پرسپولیس به داریوش مصطفوی وارد می کنند و نارضایتی هایی که برخی مسئولان و هواداران از نتایج تیم فوتبال این باشگاه دارند، بزودی شاهد تغییراتی مجدد در راس مدیریت این باشگاه خواهیم بود.

دسته ها :
دوشنبه یازدهم 9 1387
X