سروری: پس از جنگ٣٣روزه تل آویو فعالیت های جاسوسی علیه ایران را افزایش داد
بیهقی -به تازگی اخبار گوناگونی به نقل از مقام های ارشد اطلاعاتی و قضایی کشور درباره تشدید فعالیت های جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه ایران انتشار یافته که نشان می دهد نبرد اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران با این رژیم وارد مرحله ای تازه شده است. فعالیت های نسبتا گسترده علی اشتری، جاسوس رژیم صهیونیستی که به اعدام وی انجامید و همچنین کشف و متلاشی شدن ٢ گروه وابسته به موساد، توسط وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه نمونه هایی از این اخبار است. دوم آذرماه مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در نشستی خبری با اعلام خبر اعدام علی اشتری در مورد اعلام این خبر اظهار کرد: شاید این نشان دهنده دعوای اطلاعاتی باشد. دعواهای اطلاعاتی جدی شده و وقتی آن ها پرونده های سیاسی علیه ایران مفتوح و ادعاهایی را مطرح می کنند، ما نیز به صورت مستند نشان می دهیم آن ها چطور می خواستند علیه ما اقدام کنند. با این حال همچنان جای پرسیدن این سوال وجود دارد که چرا فعالیت های جاسوسی رژیم صهیونیستی با وجود استمرار در این برهه افزایش چشم گیری یافته است؟ حسین سبحانی نیا، نایب رئیس دوم و پرویز سروری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خراسان ارتقای قدرت علمی و منطقه ای را به ویژه پس از جنگ ٣٣روزه رژیم صهیونیستی با حزب ا... لبنان، عامل افزایش فعالیت های جاسوسی این رژیم علیه ایران دانسته و پیش بینی کرده اند که با روی کارآمدن دولت باراک اوباما در آمریکا و تاکید دموکرات ها بر پی گیری جنگ نرم علیه ایران، فعالیت های جاسوسی علیه کشورمان افزایش یابد.

 

 

وزیراطلاعات: جامعه اطلاعاتی در دولت نهم ارتباط نزدیکی باهم دارند
ایسنا گزارش داد: غلامحسین محسنی اژه ای، وزیراطلاعات روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره دستگیری جاسوسان موساد و افزایش اقدامات جاسوسی رژیم صهیونیستی گفت: وزارت اطلاعات اشراف خوبی نسبت به این موضوعات دارد و به صورت ابتکاری و با قدرت فائقه ای که دارد هرجا لازم باشد به آن ها ضربه می زند. محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: از اول انقلاب تاکنون دشمنان اصلی ما از جمله آمریکا و صهیونیست ها در تلاش بوده اند که به انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند و از هر اقدامی که از دست شان برمی آمده خودداری نکرده اند. درعین حال از اول نیز نیروهای مردمی و اطلاعاتی تلاش وافری داشته اند تا این حرکات را شکست بدهند و به اذعان دشمنان، در این راستا موفق عمل کرده ایم و این چیزی نیست که فقط خودمان بگوییم. وی گفت: دشمنان برای ضربه زدن به ما تلاش کرده اند و وزارت اطلاعات و سایر دستگاه های مرتبط نیز تمام تلاش خود را کرده اند که از این ضربه ها جلوگیری و آن ها را خنثی کنند. محسنی اژه ای همچنین در مورد دستگیری جاسوسان موساد توسط حفاظت اطلاعات سپاه و هماهنگی صورت گرفته در این راستا با وزارت اطلاعات اظهار کرد: به طور کلی اکنون جامعه اطلاعاتی در دولت نهم ارتباط نزدیکی در زمینه همه موضوعات باهم دارند و تقریبا کمتر کاری است که جامعه اطلاعاتی و حفاظت اطلاعات نیروهای نظامی و انتظامی و اطلاعات باهم هماهنگی نداشته باشند.

 

 

صهیونیست ها درحال حاضر گزینه نظامی را از میز خود کنار گذاشته اند
وزیراطلاعات در پاسخ به سوالی درباره تحلیل هایی مبنی بر این که با توجه به اعدام اخیر متهمی به دلیل ارتباط با موساد، معنای این دستگیری ها قرارداشتن گزینه نظامی روی میز رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران است، گفت: اولا دستگیری این جاسوسان قبل از اعدام آن فرد بود و این مسائل ربطی به هم ندارد. دوم این که عاقلانه است گزینه نظامی در مورد ایران روی میز صهیونیست ها نباشد. درحال حاضر به نظر می رسد که این گزینه را از میز خود کنار گذاشته اند. یادآور می شود، در چهارم آذر ماه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کشف شبکه جاسوسی اسرائیل و دستگیری عوامل آن به دست نیروهای اطلاعاتی و امنیتی سپاه پاسداران خبر داد. در دوم آذر ماه نیز مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در نشستی خبری ضمن اعلام خبر اعدام علی اشتری جاسوس رژیم صهیونیستی از شناسایی و دستگیری یک گروه تروریستی در کردستان عراق که مورد حمایت رژیم صهیونیستی بود، خبر داد و گفت: این گروه ٤ نفره که مجهز به شگردها و سلاح های اسرائیلی بودند، قصد داشتند چند نفر را در داخل کشور ترور کنند که به دلیل نظارت بر مرزها و کنترل و دقتی که نیروهای اطلاعاتی داشتند، این گروه قبل از هر اقدامی دستگیر شدند. در حال حاضر نیز بر اساس برخی گمانه زنی های اطلاعاتی در زمینه گروه های مشابه آن که امکان دارد در منطقه باشند، از بیان جزئیات خودداری می کنیم. وی همچنین درباره این که آیا اشتری توانسته تجهیزات آلوده را وارد تاسیسات هسته ای ایران کند، گفت: هسته ای نه، ولی وی برخی قطعات را وارد سازمان انرژی اتمی کرد.

 

 

سبحانی نیا: فعالیت های جاسوسی رژیم صهیونیستی از ایران در دوره اوباما شدت خواهد گرفت
با توجه به اظهارات روز گذشته وزیر اطلاعات و سابقه خبری که مورد اشاره قرار گرفت، حسین سبحانی نیا، نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال خراسان که چرا و تحت چه عواملی فعالیت های جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه ایران تشدید شده است، گفت: در فضای تهدید و رقابت کسب اطلاعات از طریق فعالیت های جاسوسی کاملا طبیعی است به ویژه آن که ایران در مورد رژیم  اشغالگر قدس موضعی صریح دارد. همچنین انتشار اخبار پیشرفت های ایران از مسائل فنی و پزشکی تا موضوع هسته ای رژیم صهیونیستی را به کسب اطلاعات دقیق تری از این پیشرفت ها ترغیب می کند. سبحانی نیا در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به تاکید دموکرات ها بر به کار نگرفتن ابزار نظامی علیه ایران، احتمال تشدید فعالیت های جاسوسی علیه کشورمان در ازای آن در دوره باراک اوباما وجود دارد، گفت: همان گونه که موجودیت غاصبانه رژیم صهیونیستی در منطقه معلول حمایت عیان و آشکار آمریکاست این رژیم ابزار جاسوسی آمریکا در منطقه است. اگر این مقدمه را به مقدمه دیگری منضم کنیم که دموکرات ها قائل به براندازی نرم و مخملین از طریق جو سازی های فرهنگی-سیاسی هستند می توان نتیجه گرفت که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما فعالیت های جاسوسی رژیم صهیونیستی و همچنین آمریکا علیه ایران افزایش می یابد.

 

 

سروری: هر چه قدرت ایران افزایش یابد، فعالیت های جاسوسی علیه کشورمان نیز افزایش خواهد یافت
پرویز سروری، عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم در این باره به خراسان گفت: افزایش فعالیت های جاسوسی علیه کشورمان اذعان به قدرت ایران است. به طور طبیعی هر چه قدرت ایران افزایش یابد فعالیت های جاسوسی علیه کشورمان نیز افزایش خواهد یافت. البته افزایش این گونه فعالیت ها در برهه کنونی به پس از جنگ ٣٣ روزه باز می گردد. اسرائیل پس از این جنگ به این نتیجه رسید که قدرت های نوظهوری در منطقه با الهام و الگو گیری از انقلاب اسلامی در حال شکل گیری هستند که حزب ا... لبنان یکی از آن هاست. گسترش حوزه نفوذ منطقه ای ایران و ظهور قدرت های جدید در منطقه پیامدی جز زوال اقتدار بلامنازع تلقی شده رژیم صهیونیستی در خاورمیانه ندارد و اسرائیل در واکنش به این تحول منطقه ای از تمامی اهرم ها برای کنترل ایران استفاده می کند. سروری نیز همچون سبحانی نیا تاکید کرد که با روی کار آمدن باراک اوباما در آمریکا و رویکرد جنگ نرم دموکرات ها علیه ایران، فعالیت های جاسوسی علیه کشورمان افزایش می یابد.
دسته ها :
پنج شنبه هفتم 9 1387
X