؛تایم -
؛ه گفته منابع اسرائیلی، مقامات آمریکا از اسرائیل خواسته اند در واپسین روزهای ریاست جمهوری بوش، از دست زدن به هرگونه اقدام نظامی خاص در منطقه خودداری کند. مسئولان نظامی اسرائیل در گذشته به رسانه ها می گفتند اگر بنا باشد اسرائیل تهدید نظامی خود علیه تأسیسات هسته ای ایران را عملی کند، این اقدام باید قبل از ورود باراک اوباما به کاخ سفید در ماه ژانویه انجام شود. اما مقامات وزارت دفاع اسرائیل اکنون می گویند «به ما هشدار داده شده است.»

؛رادیو آلمان-
؛ سختگیری های غرب در صدور روادید برای کارشناسان علمی ایرانی، زمینه ساز  نگرانی هایی برای این افراد شده است. خانم دکتر نیره توکلی جامعه شناس و استاد دانشگاه «پیام نور» تهران از جمله کسانی است که امسال به همایشی در مورد زنان خاورمیانه به اسپانیا دعوت شد، اما موفق به اخذ روادید نشد.

 

؛بی بی سی -
؛ سفارت ایران در امارات هشدار وزیر امور خارجه انگلیس در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی را به عنوان مداخله در امور داخلی این کشور محکوم کرده است.

 

؛رویترز -
؛ یکی از مقامات ایرانی اعلام کرد ابتلا به بیماری ایدز در ایران افزایش پیدا کرده است و ایران برای مبارزه با این پدیده ، یک خط تلفن اطلاع رسانی ایجاد کرده است.معتادان تزریقی اولین گروه تحت خطر در ایران هستند که در مسیر قاچاق هروئین از افغانستان به غرب قرار دارند، اما مقامات ایرانی در مورد افزایش این بیماری در میان کسانی که از طرق دیگر مبتلا می شوند، نگران هستند.

 

؛خبرگزاری کویت -
؛ جورج بوش در پایگاه نظامی فورت کمبل ایالت کنتاکی مدعی شد: موفقیت نیروهای آمریکایی در عراق می تواند خواسته های ایران در کنترل بر خاورمیانه را با شکست مواجه سازد
دسته ها :
پنج شنبه هفتم 9 1387
X