شرکت گوگل به منظور کاهش تعداد نتایج بی مصرف و نامربوط و همچنین افزایش تاثیر نتایج جست وجو برای کاربران با ارائه سیستمی جدید مخاطبان خود را مجاز به سازمان دهی نتایج و پاک کردن موارد نامطلوب کرده است.
به گزارش مهر، شرکت گوگل با ارائه سیستمی جدید به کاربران خود اجازه می دهد تا نتایج بی مصرفی را که در نتیجه جست وجو به دست آمده است، پاک کنند. این شرکت با هدف تسهیل جست وجو و دستیابی اشخاص به اطلاعات مختص مورد جست وجو این سیستم را ارائه کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند سایت های مورد علاقه خود را به صورتی سازمان دهی کنند که در ردیف های اول نتایج جست وجو قرار گیرند و نتایج بی مصرف را از این فهرست حذف کنند.
اولین باری است که یک موتور جست وجوگر به کاربران خود اجازه تغییر و جابه جایی نتایج جست وجو را می دهد و قصد دارد با دادن این مجوز به کاربران خود، نتایج جست وجو را برای آن ها خاص و مفید و حاصل جست وجو را موثرتر کند.
کاربران باید برای استفاده از این سیستم با اسم و رمز ورود خاص خود وارد سیستم شوند و از مزایای آن استفاده کنند.
این سیستم که « گوگل ویکی» نام گرفته است با وارد شدن فرد به سایت گوگل با استفاده از نام کاربری فعال می شود و در هنگام جست وجو، در انتهای فهرست نتایج با ارائه تعدادی گزینه، به کاربر قابلیت سازمان دهی و طبقه بندی نتایج را می دهد و از مشاهده لینک های نامربوط و بی مصرف در مرحله بعد جست وجو جلوگیری می کند.
دسته ها :
پنج شنبه هفتم 9 1387
X