وزیر اطلاعات با بیان اینکه جامعه اطلاعاتی کشور در دولت نهم از هماهنگی خوبی با یکدیگر برخودار هستند ، گفت: دستگیری اخیر جاسوسان اسرائیلی با هماهنگی کامل وزارت اطلاعات بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محسنی اژه ای وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دشمنان ما به ویژه آمریکا واسرائیل تلاش کرده‌اند تا در هر اقدامی بتوانند به کشور ما ضربه وارد کند که به لطف خدا و نیروهای مردمی ، همچنین نیروهای وزارت اطلاعات توانسته ایم مقابل این توطئه ها بیایستم به طوری که مسئولان همان کشورها بارها اعلام کرده اند که نتوانستند در برابر جمهوری اسلامی ایران موفق شوند.

وی گفت : آنان هر وقت سعی کرده‌اند وارد عمل شوند وزارت اطلاعات توانسته است ضربه مهلکی را به آنان وارد کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد : امروز وزارت اطلاعات تاکنون توانسته است اشراف خوبی بر این موضوعات داشته باشد و هرکجا که احساس خطر کند ضربه مهلکی را به آنان وارد نماید. ضمن اینکه در دولت نهم ارتباط خوبی بین جامعه اطلاعاتی وجود دارد .

محسنی اژه ای در پاسخ به خبرنگاری که نظر وی را درباره ادعاهای رسانه های غربی مبنی بر اینکه دستگیری سه جاسوس موساد و اعدام یک جاسوس دیگر در ایران نشان می دهد که گزینه حمله نظامی علیه ایران هنوز بر روی میز رژیم صهیونیستی وجود دارد جویا شد ، گفت : اعدام آن جاسوس با دستگیری سه جاسوس موساد هیچ ارتباطی نداشت ، چرا که این سه نفر قبل از اعدام آن جاسوس دستگیر شده بودند.

وی ادامه داد : این که گفته می شود رژیم صهیونیستی قصد حمله به جمهوری اسلامی ایران را دارد درست نیست چرا که موضوع حمله به ایران گزینه ای مناسبی برای هیچ یک از کشورهای غربی نمی تواند به حساب آید .

وزیر اطلاعات در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص توصیه های رهبرمعظم انقلاب در خصوص خودداری از شروع تبلیغات انتخاباتی در کشور گفت: اگر این کارها بر اساس موازین انقلاب اسلامی و امنیت ملی و نظامی صورت بگیرد یک موضوع است ، اما اگر شروع کارهای انتخاباتی زود هنگام با بد اخلاقی و تخریب همراه باشد برای کشور زیان آور است.

دسته ها :
چهارشنبه ششم 9 1387
X