؛رادیو فرانسه -
؛ سفر دو روزه میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان به تهران در شرایطی انجام می شود که وی در حال پیش بردن طرح استراتژی دفاعی لبنان است.

این طرح کلیه اقدامات دفاعی لبنان را در چارچوب ارتش فراگیر این کشور قرار می دهد. در چارچوب این طرح رسالت نظامی حزب ا... لبنان دچار تزلزل می شود.

؛رادیو آلمان -
؛ ناوانتم پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه  خود به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان، می گوید: خشونت علیه زنان باید مورد پی گرد قضایی قرار گیرد و عاملین آن باید مجازات شوند.

 

٢٥نوامبر، روز جهانی منع خشونت علیه زنان است.

؛گلف نیوز -
؛یک مقام عالی رتبه  عربستان خواستار یک توافق نامه  امنیتی جامع بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ایران شد.

 

طلال بن عبدالعزیز، رئیس برنامه  کشورهای عرب در سازمان های تحولاتی سازمان ملل در بیانیه ای خواستار آغاز مذاکرات بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ایران برای رسیدن به یک توافق نامه  جامع امنیتی شد که صرفا به عدم خصومت ورزی محدود نبوده و اعتماد دوجانبه ایجاد کند.

وی گفت: اولین بخش باید ضابطه ای باشد که بر مبنای آن هیچ یک از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نباید اجازه دهند اراضی زمینی و آبی آن ها و حریم فضایی شان برای هرگونه اقدام خصمانه علیه ایران استفاده شود. دومین بخش، تضمین های منطقه ای و بین المللی است که استفاده از انرژی هسته ای را تنها به مقاصد صلح آمیز محدود می کند.

؛الوطن -
؛ وزیران خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نشست مقدماتی بیست و نهمین کنفرانس سران کشورهای عضو در مسقط - پایتخت عمان -، دیدارهای میان مسئولان کشورهای عضو شورا و ایران را در سطوح بالا برای یافتن راه حلی برای مسائل منطقه و تلاش برای برقراری ثبات و امنیت برای تمامی ملت های منطقه مورد بررسی قرار خواهند داد.

 

؛ الجزیره -
؛ این روزنامه به نقل از مقام های ایرانی نوشت: سفر میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان به تهران در راستای بررسی چارچوب توافقات میان احزاب لبنانی است.

 


دسته ها :
چهارشنبه ششم 9 1387
X