؛غلامحسین الهام در پاسخ به سوالی درباره چند شغله بودن خود طبق اصل ١٤١قانون اساسی گفت: رویه ی ٣٠ساله در کشور این بوده است که اعضای شورای نگهبان در ارکان اجرایی و قضایی کشور هم بوده اند و حتی در موردی  آقای مهدوی کنی هم وزیر کشور و هم در شورای نگهبان بوده اند که بعد هم استعفا دادند. البته باید گفت این امر آفت هایی هم دارد. به گزارش ایسنا غلامحسین الهام سخنگوی دولت روزگذشته درهمایش قانون گریزی در ایران که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با بیان اینکه بنده هیچ گاه داوطلب نبوده ام و نیستم، گفت: به کار کمتر و زندگی بهتر عقیده دارم و الان دارم چوب کار بیشتر را می خورم، البته این امور با هم منافاتی هم ندارد. وی درباره حضور در وزارت دادگستری به عنوان وزیر دادگستری گفت: این وزارتخانه شیک است، اما هیچ ماموریتی در قوه مجریه و قضاییه ندارد. وی افزود: به شما توصیه می کنم که یک کار را بچسبید نه مانند ما که هم ذهن خود را پیر کردیم و هم این گله ها، تهمت ها و برخی فحاشی ها را می شنویم و جرم ما این است که فقط می خواهیم بیشتر کار کنیم و این کارها برای ما چیزی جز تعدد مشغله ها چیز دیگری ندارد و من داوطلب آن نیستم. سخنگوی دولت ادامه داد: اصل ١٤١قانون اساسی بیشترین تفسیرها و نظریه ها را از قانون اساسی به خود اختصاص داده و در واقع اصل ١٤١قانون اساسی مصادیق مشتبه فراوانی دارد. اما هیچ یک از این ها تا الان مغایرتی با اصل ١٤١نداشته است. وی در پاسخ به سوالی درباره کردان گفت: ایشان سال هایی در مجلس عضو کارگروه در تطبیق مصوبات دولت با قانون در مجالس ششم و هفتم بود، در سازمان ثبت قوه قضائیه معاون بود و در دانشگاه آزاد به عنوان استاد دانشگاه حقوق درس می داد و در واقع باید گفت که توانمندی کار مهم است، اما برای استاد دانشگاه ملاک توانمندی علمی است و اگر بخواهیم وزیر شویم، مدرک نمی خواهد.

 

؛کردان مهم ترین لابیست مجلس بود
؛وی با بیان اینکه آقای کردان مهم ترین لابیست مجلس بود، گفت: هر کس در یک جایگاهی فرآیندی برای تصمیم گیری دارد و تصمیم گیری در مواردی ملاحظاتی دارد و من به قطع می دانم که نوع مدرک آقای کردان نه در ذهن رییس جمهور بود و نه موضوعی بود که به آن فکر کند و به این مدراک می خندید و ارزشی قائل نبود. لذا بدون التفات به نوع مدرک، وی را به مجلس معرفی کرد و نه پیش از آن و نه بعد از آنکه وی را به مجلس معرفی کرد از لفظ دکتر کردان استفاده نمود و اصلا این نوع اصطلاح را به کار نبرد و به کارکرد و صلاحیت وی توجه نمود.

 

وی افزود: حالا تقصیر رییس جمهور در این جهت چیست که صلاحیت، دقت و کارایی برایش مهم بود و نه دنبال مدرک بود و نه این مسائل به ذهنش رسید.وی درباره پاسخ به سوالی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از سفرهای استانی اظهار کرد: شفاف ترین جلسات دولت در سفرهای استانی است و مصوبات مورد به مورد به دستگاه ها ابلاغ می شود، اما باید گفت که تحقیق و تفحص روند مشخصی در مجلس دارد. مساله واضح است و نمایندگان رسانه ها در همه سفرها همراه هستند و سفر استانی، سفری ملی است و باب آن برای همه باز است. می توانید تحقیق کنید ولی نمی شود آن را تعطیل کرد.الهام درباره این سوال که اگر شما رییس جمهور شوید به آقای احمدی نژاد چه سمتی می دهید، گفت: مطلقا به این فکر نمی افتم و به هیچ وجه رییس جمهور نخواهم شد، زیرا این کار جدی و شاقی است و حفاظت از حقوق مردم کار خطیری است، اما در این شرایط خود آقای احمدی نژاد را رییس جمهور نگه می دارم. وی در پایان تصریح کرد: این اظهارات به اعتبار شخص خودم است نه به عنوان سخنگوی دولت.


دسته ها :
چهارشنبه ششم 9 1387
X