هم زمان با همایش «بسیج؛ میراث ماندگار» صبح دیروز نخستین بازی رایانه ای جهان برپایه آموزه های اخلاقی و داستان های اساطیری شاهنامه با نام «عصر پهلوانان» رونمایی شد.

به گزارش مهر، همایش مذکور توسط مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ساختمان سازمان حج و زیارت برگزار شد. در مراسم رونمایی این بازی رایانه ای تعدادی از معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و یاسر موحد فرد دبیرکل بنیاد فردوسی حضور داشتند.«عصر پهلوانان» نخستین بازی رایانه ای در جهان است که براساس آموزه ها و داستان های اساطیری شاهنامه فردوسی ساخته شده است و به زودی توزیع آن در ایران و دیگر کشورهای فارسی زبان آغاز می شود.

این بازی رایانه ای در گونه «نقش آفرینی» با استفاده از فناوری موتور ٣ بعدی به وسیله متخصصان ایرانی ساخته شده است و با بهره گیری از آموزه های اخلاقی تمدن و فرهنگ ایرانی اسلامی تجربه پهلوانی را با انجام کارهای نیک و شایسته برای هر کاربر بازآفرینی می کند.

«عصر پهلوانان» با همکاری وزارت صنایع و معادن ساخته شده و از نظر موضوع و آموزه ها مورد تایید بنیاد فردوسی قرار گرفته است.

در بازی رایانه ای «عصر پهلوانان» ٩٤ شخصیت افسانه ای بر پایه داستان های شاهنامه با پوشش اقوام ایرانی و با صداگذاری مطلوب برای هر یک از شخصیت ها طراحی شده است. بنیاد فردوسی تصمیم دارد با همکاری دیگر نهادهای فرهنگی برای گسترش و تبیین جایگاه زبان پارسی در سال ٢٠٠٨ میلادی که از سوی سازمان ملل متحد به نام «سال جهانی زبان ها» نام گذاری شده است، بازی رایانه ای «عصر پهلوانان» را به عنوان یک محصول فاخر فرهنگی ایرانی در میان فارسی زبانان در ایران و جهان عرضه کند.


دسته ها :
چهارشنبه ششم 9 1387
X