نمایش ادوات سنگین رزمی در همایش بزرگ بسیجیان
بیهقی -روز گذشته هم زمان با پنجمین روز از هفته بسیج و به نمایش گذاشته شدن قدرت دفاعی و امنیتی ٣هزار گردان عاشورا و الزهرا(س) و گروه های رزمی کربلا در سراسر کشور نمایش اقتدار ١٥ هزار بسیجی در تهران با حضور دکتر محموداحمدی نژاد، رئیس جمهور در ستاد نیروی زمینی سپاه برگزار شد. رئیس جمهور در این نمایش اقتدار که با گردهمایی گردان های عاشورا، الزهرا(س) و امام حسین(ع) و همچنین نمایش تعدادی از ادوات سنگین رزمی همراه بود، خطاب به مستکبران عالم گفت: خیال نکنید با تغییر دکور می توانید چهره خود را مخفی کنید امروز ملت ها بیدار شده اند و اگر از راه خود دست برندارید، بدانید بسیجیان ایران و جهان شما را از اریکه قدرت برخاک مذلت خواهند نشاند. احمدی نژاد با بیان این که امروز فرهنگ بسیج به عنوان تنها راه نجات بشر در برابر ملت ها قرار دارد و ملت ها فوج فوج به خط نورانی بسیج می پیوندند، به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در پنجم آذرماه برای تشکیل بسیج مستضعفین اشاره و اظهار کرد: پنجم آذرماه نه تنها یک نقطه برجسته در تاریخ ملت ایران بلکه یک نقطه عطف در تاریخ بشریت است. پیش از سخنان رئیس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین طائب، فرمانده نیروی مقاومت بسیج در سخنانی گفت: نیروی مقاومت بسیج در چارچوب طرح تحول سپاه با بررسی اقدامات گذشته و احصای توانمندی و قابلیت های این سازمان مردمی راهبردهایی را مبتنی بر تحول ساختاری و رفتاری تنظیم و رویکرد جدیدی اتخاذ کرده  است.


رژه گردان های الزهرا(س) و عاشورا در حضور رئیس جمهور
ایسنا گزارش داد: روز گذشته گردهمایی ١٥ هزار نفری گردان های عاشورا، الزهرا(س) و امام حسین(ع) با حضور رئیس جمهور در ستاد نیروی زمینی سپاه، یگان صابری برگزار شد. دکتر احمدی نژاد در پنجمین روز از هفته بسیج با حضور در این گردهمایی بزرگ از یگان های حاضر در مراسم درحالی که شعار می دادند دشمن در چه فکریه، ایران پر از بسیجیه، حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست. سان دید. درگردهمایی گردان های الزهرا(س) و عاشورا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، یگان ها و گردان های مختلف در مقابل جایگاه با سرود و شعار مخصوص خود رژه رفتند. هم چنین یگان هوایی بسیج شامل کایت های موتوردار سپاه رسول ا... و هواپیماها و بالگردهای فوق سبک بسیج در مسیر سان و رژه، رژه هوایی رفتند. آتش بار راکت انداز ٣٣٣ فجر ٥، آتش بار راکت انداز ٢٤٠ میلی متر فجر ٣ و آتش بارهای نمونه تیپ ١٥٥، ١٥٢، ١٣٠ و ١٢٢ میلی متری حضرت رسول (ص) نیز به نمایش گذاشته شدند. هم چنین چتربازان بسیج در میدان سان و رژه با پرش خود به اجرای عملیات پرداختند.


نمایش ادوات سنگین  رزمی در همایش بزرگ بسیجیان
به گزارش فارس، برای اولین بار تعدادی از ادوات سنگین رزمی در همایش بزرگ بسیجیان تهران بزرگ به نمایش گذاشته شد.در این همایش برای نخستین بار و در قالب الحاق یگان های رزمی بسیج به نیروی زمینی سپاه تعدادی از ادوات سنگین رزمی همچون خودروهای نظامی، راکت های کاتیوشا و راکت های فجر ٣ و ٥، انواع توپ های کششی همچون ١٥٥م.م، سامانه های پدافند ضدهوایی، انواع قایق  هجومی، سامانه های جنگ نوین و یگان های هوایی به نمایش گذاشته شدند.


رئیس جمهور: صحنه غزه آیینه تمام نمای چهره واقعی مستکبران است
به گزارش ایسنا در ادامه این مراسم، رئیس جمهور در سخنانی خطاب به بسیجیان گفت: عزیزان من خارج از خط امام و ولایت هیچ زیبایی و رحمتی در عالم وجود ندارد و این اراده، سنت و خواست خداست.دکتر احمدی نژاد از زبان بسیجیان ایرانی خطاب به مستکبران با اشاره به حوادث غزه و جنایاتی که در آن می شود، خاطرنشان کرد: صحنه غزه آیینه تمام نمای چهره واقعی مستکبرانی است که به دروغ دم از حقوق بشر می زنند اما برای توسعه کارخانه های اسلحه سازی خود و پرکردن جیب سرمایه داران فاسد جنگ راه می اندازند و میلیون ها انسان را می کشند.وی افزود: آن ها برای این که به ظاهر و به دروغ نشان دهند که طرفدار حقوق بشر هستند در کشوری مانند کشور ما وقتی پای یک گربه زیر کامیون شهرداری می رود، صدها قطعنامه حقوق بشری صادر می کنند اما در مورد غزه که مردم از دسترسی به نان، دارو و انرژی محروم هستند، سکوت می کنند. این حقیقت استکبار و خودپرستی است. واقعیت دور شدن از خط انبیای الهی، یکتاپرستی و جدا شدن از خط امام و ولایت است.احمدی نژاد با تاکید گفت: من خطاب به مستکبران و جنایتکاران از زبان شما می گویم؛ بس است. در طول این ١٠٠ سال گذشته جنایت های زیادی را مرتکب شدید که بیش از جنایت های طول تاریخ بشر است. کرامت انسان ها را لگدمال کردید، عزت ملت ها را سرکوب کردید، بس است. به راه خدا برگردید، به راه انبیای الهی برگردید، به راه پاکی برگردید، این به نفع شماست.رئیس جمهور افزود: خیال نکنید که با بازی های سیاسی و شعارها و تغییر دکوراسیون می توانید چهره حقیقی خود را از جامعه بشری پنهان کنید. امروز ملت ایران و ملت ها بیدار شده اند و اگر دست از جنایت برندارید بدانید بسیجیان ایران زمین و جهان متحد و منسجم در برابر شما می ایستند و شما را از اریکه قدرت به خاک مذلت خواهند کشاند. البته ما می دانیم، تمام ملت ها نیز می دانند و خود شما نیز می دانید که دست و پا زدن های تان نه از موضع اقتدار و ماندگاری بلکه از موضع ضعف، از موضع یاس و ناامیدی است. به شما می گویم به فضل الهی و ایستادگی ملت ایران و فرهنگ بسیجی و هوشمندی رهبر عزیز انقلاب در این مرحله هم شکست خواهید خورد و به اعماق تاریخ روانه خواهید شد.


امروز فرهنگ بسیجی تنها راه نجات بشر است
رئیس جمهور همچنین با بیان این که پنجم آذر سالروز فرمان امام (ره) برای تشکیل بسیج ٢٠ میلیونی نه تنها یک نقطه برجسته در تاریخ ملت ایران بلکه یک نقطه عطف در تاریخ بشریت است با ابراز خرسندی از حضور در جمع بسیجیان گفت: امروز فرهنگ بسیج به عنوان یک نیاز قطعی و تنها راه نجات بشر در برابر ملت ها قرار دارد و به فضل الهی فوج فوج ملت ها به خط نورانی بسیج می پیوندند و در مقابل استکبارگران که خود را برای سیطره بلامنازع در جهان آماده کرده  بودند و به گمان خود همه تجهیزات و مقدمات را برای این امر فراهم کرده بودند، امروز در سراشیبی سقوط و اضمحلال سقوط قرار دارند.


طائب: راهبردهای جدیدی برای بسیج بر مبنای تحول ساختاری سپاه تنظیم شده است
به گزارش ایرنا، پیش از سخنان رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین طائب، فرمانده نیروی مقاومت بسیج در سخنانی گفت: نیروی مقاومت بسیج در چارچوب طرح تحول سپاه با بررسی اقدامات گذشته و احصای توانمندی  و قابلیت های این سازمان مردمی راهبردهایی را مبتنی بر تحول ساختاری و رفتاری، تنظیم و رویکرد جدیدی اتخاذ کرده است. به گزارش فارس، همچنین در حاشیه مراسم،سرلشکرفیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: اقتدار و آمادگی بسیجیان در همایش امروز گام های سست دشمنان را لرزان تر از گذشته کرد.


دسته ها :
چهارشنبه ششم 9 1387
X