رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت کشور از تصمیمات ویژه هیئت نمایندگان رئیس جمهوری برای حل مشکل ترافیک «تهران» خبر داد.
محمد رویانیان افزود: در آخرین جلسه هیئت نمایندگان ویژه رئیس جمهوری موضوع مشکلات ترافیکی تهران مطرح و مقرر شد طرح جامع ترافیکی مصوب شورای شهر تهران سریعاً در شورای عالی ترافیک کشور بررسی و پس از تصویب قطعی به ستاد حمل و نقل و سوخت برای اقدامات و حمایت های لازم در چارچوب قانون توسعه حمل و نقل ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه به نظر ستاد حمل و نقل و سوخت کشور موضوع ترافیک باید به صورت چند مرحله ای و در اسرع وقت سامان یابد، تصریح کرد: آنچه مسلم است در صورت همنوایی و هماهنگی شهرداری ها و شوراهای شهر خصوصاً در پایتخت، با مجموعه دولت می توانیم ظرف مدت 3 سال تحولات قابل توجهی در عرصه ترافیک تهران و کلانشهرها ایجاد کنیم.
رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت کشور با تاکید بر اینکه باید پیش از آنکه به دنبال مقصر بگردیم با هدف قرار دادن «مشکل» در کنار هم و با اتحاد مشکلات را برطرف کنیم، افزود: بر این اساس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور 3 راهکار کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را برای ترافیک در نظر گرفته است.
سردار رویانیان به ایسنا گفت: در بخش کوتاه مدت اقدامات انضباطی و طرح های ضربتی، اصلاح هندسی و مدیریت کامل تقاطع ها و نصب پمپ های کوچک بنزین و CNG به صورت ثابت و سیار به طور جدی در دستور کار است.
وی تصریح کرد: در بخش میان مدت نیز ایجاد سامانه های هوشمند مدیریت ناوگان تاکسی و اتوبوسرانی، سامانه هوشمند کنترل تخلفات و ترافیک برای پلیس، ایجاد خطوط ویژه اتوبوسرانی به صورت شبکه ای و افزایش تعداد اتوبوس ها و ون ها در تهران در کنار توسعه جایگاه های بنزین برای کاهش ترافیک، مصرف سوخت و صفوف پمپ بنزین ها دیده شده است. از سوی دیگر در بخش بلندمدت نیز تحقق قانون توسعه حمل و نقل عمومی تا سال 1290در دستور کار ستاد حمل و نقل و مصرف سوخت است.
رویانیان با اشاره به دستور دو روز گذشته فرمانده ناجا در خصوص ساماندهی فوری ترافیک پایتخت به ایسنا گفت: بر این اساس اقدامات تشدید کنترلی پلیس به صورت مقطعی با همکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت آغاز می شود.
وی در خصوص طرح ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: اجرای این طرح مقطعی و کوتاه مدت که بزودی در تهران آغاز می شود شامل بخشهای مختلفی است که از آن جمله می توان به انتخاب یک منطقه از تهران به صورت آزمایشی برای اجرای تمامی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با استفاده از تمام ظرفیت های پلیس انتظامی و یگان امداد، سختگیری در اجرای طرح زوج و فرد و محدوده طرح ترافیک تهران با کمک نیروهای یگان امداد و انتظامی تا سال آینده که دوربین ها برای کنترل محدوده نصب می شود اشاره کرد.
دسته ها :
چهارشنبه ششم 9 1387
X