حذف تیم های مقاومت سپاسی شیراز و مس کرمان از رقابت های جام حذفی، پیروزی پرگل تیم استقلال تهران مقابل داماش گیلان و همچنین صعود تیم ذوب آهن به صدر جدول رقابت های لیگ برتر از جمله اتفاقات جالب و مهمی بود که عصر دیروز در مسابقات فوتبال باشگاهی ایران رقم خورد.
در ادامه مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه های ایران عصر دیروز سه دیدار در شهرهای کرمان، شیراز و تهران برگزار شد. تیم استقلال تهران در شرایطی که با تمام بازیکنان اصلی خود مقابل تیم دوم داماش گیلان که با تلفیقی از بازیکنان جوان و امید خود پا به ورزشگاه آزادی گذاشته بود توانست در یک بازی یک طرفه و با درخشش آرش برهانی با نتیجه8 بر یک به پیروزی برسد. در این دیدار برهانی موفق شد 5 گل برای استقلال به ثمر رساند.
دو تیم دسته اولی استیل آذین تهران و مس رفسنجان هم شگفتی ساز شدند و توانستند به ترتیب تیم های مقاومت سپاسی شیراز و مس کرمان را خیلی زود از گردونه مسابقات جام حذفی، کنار بگذارند. استیل آذین با یک گل تیم مقاومت را در شیراز از پیش رو برداشت و مس رفسنجان هم در دیدار با تیم هم خانواده و بزرگتر خود مس کرمان به برتری یک بر صفر دست یافت. در این دیدار که پرویز مظلومی سرمربی مس کرمان به علت سرماخوردگی در ورزشگاه حضور نداشت گل برتری مس رفسنجان در دقیقه 10 وقت اضافی نیمه اول به ثمر رسید. تلاش دو تیم در پایان نود دقیقه به تساوی بدون گل انجامیده بود. تیم مس سرچشمه در مرحله بعد رقابت های جام حذفی حریف تیم استقلال تهران شد.
دیروز چهار بازی هم از سری رقابت های لیگ برتر برگزار شد که در مهمترین دیدار تیم ذوب آهن با پیروزی دو بر یک مقابل برق شیراز توانست جمع امتیازات خود را به عدد 31 برساند و به صدر جدول رده بندی لیگ برتر صعود کند. تیم فولاد خوزستان هم در شرایطی که در اهواز از تیم راه آهن پذیرایی می کرد و تا دقیقه 57 با دو گل از حریف خود پیش بود در عین ناباوری در پایان سه بر دو مغلوب راه آهن شد. بازی تدافعی تیم فولاد پس از به ثمر رساندن دو گل و همچنین عملکرد ضعیف «والنته» مهاجم برزیلی فولاد که چندین موقعیت گلزنی تیمش را به هدر داد از جمله عوامل شکست شاگردان مجید جلالی در این دیدار بود.
تماشاگران فولاد در دقایق پایانی بازی با شعار «والنته دی کارمو» اعتراض خود را به نحوه بازی مهاجم تیمشان نشان دادند. در دو دیدار دیگری هم که از لیگ برتر بین تیم های ابومسلم با سایپا و ملوان با صباباتری برگزار شد تلاش تیم ها به تساوی انجامید.
از رقابت های لیگ دسته اول هم شاهد انجام سه دیدار در شهرهای تبریز و دورود بودیم. در دو دربی حساسی که بین تیم های تبریزی برگزار شد تیم تراکتورسازی با نتیجه چهار بر یک تیم ماشین سازی را در هم کوبید تا با یک بازی بیشتر نسبت به سایر تیم های گروه دوم و با 12 امتیاز در صدر جدول قرار گیرد. جدال تیم های شهرداری و پتروشیمی تبریز هم در حالی که تا دقیقه 70 با برتری دو بر صفر پتروشیمی در جریان بود در نهایت با تساوی دو بر دو خاتمه یافت. نکته جالب توجه در دربی های تبریز بازی پربرخوردی بود که از سوی تیم ها صورت گرفت، به طوری که این دو بازی دو اخراجی و 16 اخطاری داشت. در دورود هم تیم داماش در حضور هشت هزار هوادار مشتاقش نتوانست به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل مقابل شاهین اهواز دست پیدا کند.
نتایج کامل بازی های دیروز به این شرح است:
جام حذفی
¤استقلال تهران8-داماش گیلان1
گل ها: آرش برهانی (17، 43-پنالتی، 65، 68 و88)، احمد خذیراوی(60-پنالتی)، مهدی امیرآبادی(69) و فرهاد مجیدی (90) برای استقلال-هادی سهرابی(85) برای داماش
¤مس رفسنجان1-مس کرمان صفر
گل: امیرحسین محمدی(100)
¤مقاومت سپاسی شیراز صفر- استیل آذین تهران1
گل:مهدی محمدی(32)
لیگ برتر
¤ابومسلم مشهد صفر-سایپا تهران صفر
¤ذوب آهن اصفهان2-برق شیراز1
گل ها: سینا عشوری(11) و اسماعیل فرهادی(77) برای ذوب آهن-مسعود نظرزاده(24) برای برق شیراز
اخراج: فرشید طالبی(84) از ذوب آهن
¤فولاد خوزستان2-راه آهن شهرری3
گل ها: سجاد فیض الهی (32) و حجت زادمحمود(49) برای فولاد-علی محمد دهقان(58) و داود حقی(65 و 79-پنالتی) برای راه آهن
¤ملوان انزلی1- صبای قم1
گل ها: سیدجلال رافخایی(40) برای ملوان- فریدون فضلی(76-پنالتی) برای صباباتری
لیگ دسته اول
¤داماش لرستان صفر-شاهین اهواز صفر
¤شهرداری تبریز 2-پتروشیمی تبریز2
گل ها: مهرداد میر(43) و احمد تقی پور(51) برای پتروشیمی-جابر انصاری(70) و سعید براق جم(73) برای شهرداری
اخراج: سعید براق جم(75) از شهرداری
¤تراکتورسازی تبریز 4-ماشین سازی تبریز1
گل ها: مصطفی اکرامی(22)، مسعود ابراهیم زاده(43)، هدایت شهریاری(56-پنالتی) و روح الله عطایی(72) برای تراکتورسازی-محسن دلیر (45) برای ماشین سازی
اخراج: اصغر اعتباری(56- سرمربی ماشین سازی)
روزی متفاوت برای پیروزی
هفته شانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور در حالی امروز با برگزاری دو دیدار پیگیری می شود که در یکی از جذاب ترین دیدارهای هفته تیم پیروزی در ورزشگاه آزادی از استقلال اهواز پذیرایی می کند.
بازی پیروزی-استقلال اهواز یک مسابقه خاص است، خاص از آن جهت که افشین پیروانی برای اولین بار در ورزشگاه آزادی تیم پیروزی را هدایت می کند، علی انصاریان با پیراهن استقلال اهواز مقابل پیروزی می ایستد، پیروزی پس از دو تساوی و یک شکست در سه بازی اخیر برای پیروزی لحظه شماری می کند، اکبر میثاقیان، سرمربی تیم استقلال اهواز به دنبال ناکامی های اخیر روی لبه تیغ راه می رود و... تمام موارد یاد شده می تواند بازی تیم های ششم و هفدهم جدول لیگ برتر را جذاب کند. برنامه کامل بازیهای امروز به این شرح است:
چهارشنبه: 87.9.6
¤پاس همدان-پیکان قزوین(ساعت14-ورزشگاه قدس همدان)
داور: البرز حاجی پور
¤پیروزی-استقلال اهواز(ساعت 15-ورزشگاه آزادی تهران)
داور: سعید مظفری زاده
دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X