بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارتخانه های جهاد کشاورزی و کار و امور اجتماعی مبادله شد، 200میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل بنگاههای کوچک زودبازده برای ایجاد ساخت تعاونی های تخصصی کشاورزی اختصاص می یابد.
سیدمحمد موسوی معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این مطلب گفت: این اعتبارات به منظور تقویت زیرساخت های تعاونی ها و اتحادیه های تخصصی بخش کشاورزی در کشور هزینه می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در این راستا حدود 300طرح جهت استفاده از تسهیلات یاد شده در بخش تعاونی و اتحادیه های استانی به اجرا درمی آید که از این طریق زنجیره کامل مدیریت یک پارچه و هماهنگ اقتصادی در اتحادیه های تخصصی استانی تشکیل می شود.
وی افزود: تا پایان سال 88 حداقل یک اتحادیه تخصصی در هر استان کشور تشکیل می شود.
موسوی گفت: این تسهیلات برای ایجاد زیرساخت هایی مانند احداث سردخانه انبار فنی، انبار چند منظوره پشتیبانی صنایع تبدیلی فرآوری و سورت (درجه بندی) محصول و نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری این اتحادیه ها هزینه می شود.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مورد ظرفیت اشتغال در این طرح گفت:
بر اساس این طرح حداقل 3هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می شود و توان صادراتی تعاونی ها و اتحادیه های کشاورزی کشور از این طریق افزایش می یابد.
موسوی تصریح کرد: این تفاهم نامه مبادله شده با وزارت کار است و در حال یافتن بانک عامل هستیم که به احتمال زیاد بانک ملت خواهد بود و پس از آن ابلاغ اعتبارات به استان ها انجام خواهد شد.
موسوی گفت: از زمان امضاء تفاهم نامه تا آخر سال آینده فرصت جذب 200میلیارد تومان از این طریق خواهد بود.
دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X