موضوعاتی چون تورم، بیکاری، نابرابری در توزیع فرصت ها و درآمد موضوعاتی هستند که طرح تحول اقتصادی به دنبال حل این معضلات است.
سیدشمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع بسیجیان این وزارتخانه در خصوص اصلاح ساختاری خاطرنشان کرد: بحث اصلاح ساختارها در وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال تدوین است و موضوعاتی چون گمرک، مالیات، امور بانکی و بیمه از جمله مسائلی هستند که باید مدیریت شود و تحول در این موضوعات و اصلاح ساختاری آن در واقع ارائه خدمت بهتر به مردم است و از بسیجیان درخواست دارم در راستای طرح تحولات اقتصادی تلاش و جدیت بیشتر داشته باشند.
وزیر اقتصاد بسیجیان را لشکر ایمان و سازندگی برشمرد و گفت: بسیج به عنوان لشگری عظیم و خدمتگزار واقعی به مردم و انقلاب می تواند گام موثری در اجرایی شدن طرح تحولات اقتصادی و در نهایت اعتلای اقتصادی کشور بردارد.
حسینی عنوان کرد: یکی از موضوعات مهمی که امروزه مطرح است بحث هدفمند کردن یارانه ها در طرح تحول اقتصادی است و این موضوع باید در دستور کار بسیجیان و سازمانهای تابعه قرار گیرد.
وی با اشاره به طرح هدفمند کردن یارانه ها که عدالت و کارایی را تعمیق می بخشد، خاطرنشان کرد: بحث یارانه ها از چند جنبه مورد بررسی قرار گرفته است، یکی از نظر جنبه فنی و تکنیکی و دیگری از نظر اطلاع رسانی و ایجادوحدت بین آحاد ملت.
وی در خاتمه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیج می تواند محور وحدت ملت باشد تاکید کرد: بسیجیان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه باید در این عرصه مشارکت داشته باشند و مجدانه تلاش کنند تا ابعاد طرح تحولات اقتصادی به مردم معرفی و اطلاع رسانی شود.

دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X